+380673870816 +380673870816

До Рівного у реабілітаційний центр "Пагінець" завітали гості з Америки

Порушення психофізичного розвитку дітей - далеко не вирок. Це з року в рік підтверджують фахівці Рівненського Центру ранньої педагогічної реабілітації та соціальної адаптації дітей з особливими потребами "Пагінець". Завдяки інклюзивній формі освіти тут готують діток до навчання у загальноосвітніх закладах. Нині задля обміну досвідом до центру в рамках Міжнародної науково-практичної конференції завітали спеціалісти зі Сполучених Штатів Америки. 

Сьогодні завдячуючи зусиллям батьків та спеціалістів центру "Пагінець", ось ця дівчинка абсолютно легко почувається на сцені та повністю готова до навчання у загальноосвітній школі. Хоча так було не завжди.

Саме над питанням реабілітації та соціальної адаптації діток з психофізичними порушеннями працюють фахівці центру, втілюючи на практиці низку сучасних методик, маючи індивідуальний підхід до кожного із ста двадцяти своїх вихованців. Як, наприклад, терапія з собаками, або так звана каністерапія.

Тамара Савчук, завідуюча ЦРПРСА "Пагінець":

- Це дуже важливо для дітей аутичних і для дітей з синдромом Дауна. Взагалі, спілкування з будь-якою твариною дає позитивні результати. За допомогою тваринки ми можемо домогтися результатів фізичної реабілітації, де діти виконують різні рухи за допомогою тварини. Наприклад, кинути м’яч вони можуть тільки тоді, коли собачка підбіжить і подасть м’ячик.

Подивитися як на практиці працює "собакотерапія" до Рівного завітали спеціалісти зі Сполучених Штатів Америки. Також в рамках Міжнародної науково-практичної конференції закордонні гості у "Пагінці" за тиждень планують провести низку лекцій та практичних занять.

Керен Фезерс, голова Фонду допомоги дітям-сиротам з особливими потребами, США:

- В нас є декілька тем. Одна з них як структурувати особливе навчання в загальноосвітніх закладах. Також в нас будуть і теоретичні, і практичні семінари, де ми будемо показувати як будувати візуальну підтримку для дітей з розладами аутичного спектру.

В центрі переконані, що діти з синдромом Дауна або аутичними розладами не є хворими, вони просто не такі як усі. Завдячуючи ж інклюзивній системі освіти, ці дітки мають змогу активно розвиватися у суспільному житті. Проте, для цього їм все ж потрібен особливий підхід, який мають забезпечувати як педагоги, так і самі батьки. Для останніх на сайті центру "Пагінець" розроблена спеціальна програма дистанційного навчання з реабілітації та соціальної адаптації.

Схожі статті