+380673870816 +380673870816

Закон про тверезість погодилися підтримати понад півтори тисячі рівнян та більше 20 громадських організацій

За тверезу Україну. Законопроект №2062 врятує нашу країну від алкоголізму, переконані громадські активісти. Сьогодні у всесвітній павутині можна знайти відеоролики з доволі радикальними закликами боротьби за тверезість, які мають на меті контроль заборони продажу алкоголю неповнолітнім, а також розміщення точок продажу біля закладів освіти та дитячих майданчиків. Окрім цього, завтра у столиці молодь збирається пікетувати офіси усіх парламентських партій з вимогою внести законопроекти, які передбачають суттєве обмеження реалізації алкогольної продукції, зокрема і пива, до порядку денного Верховної Ради наступного тижня. 

15,5 літрів чистого етилового спирту припадає на одного, навіть малолітнього, українця. Статистика Всесвітньої організації охорони здоров’я приголомшує: у світі Україна посідає п’яте місце зі споживання алкоголю на душу населення і перше - серед дитячого алкоголізму. І це неприпустимо, - кажуть громадські активісти. Вирішити проблему, на їх глибоке переконання, може лише прийняття законопроекту №2062.

Сергій Одарченко, координатор громадського руху "Твереза Україна" на Рівненщині:

- Він вирішує деякі кардинальні питання. Перше – це зменшення точок продажу алкоголю, тому що в нас цих точок у 100 разів більше, ніж у деяких країнах Європи. Цим законопроектом пропонується приєднати пиво до алкогольних напоїв, так як це у всіх країнах світу. І дуже важливий момент, що цим законопроектом надається право органам місцевого самоврядування самим вирішувати де розміщувати точки продажу алкоголю, а де ні.

Так званий "сухий" закон може вирішити і проблеми українців із здоров’ям, - переконані науковці. І це не просто балачки. Вони пригадують антиалкогольний період за часів Горбачова, коли за три роки смертність серед чоловіків зменшилася на 12% і на 7% – серед жінок. Втім, коли заборона на оковиту закінчилася - показники змінилися і, на жаль, у гірший бік. Проте, обмеження продажу алкогольної продукції проблему не вирішить, - переконаний депутат Рівнеради Мар’ян Года, українці як пили, так і питимуть.

Мар’ян Года, депутат Рівнеради:

- Для людей потрібно проводити роз’яснювальну роботу і займати їх чимось у вільний час, а не діяти якимись заборонами. Ті декілька законопроектів, які передбачають винесення торгівлі алкоголем за місто, ми вже проходили за часів Горбачова. Що буде? З’явиться контрабанда, самогоноваріння і всі на цьому будуть заробляти.

Зустріли з іронією законопроект про тверезість і ще декілька депутатів Рівнеради. Мовляв, для початку потрібно змінити стереотипи мислення нашого народу.

Станіслав Рязанов, депутат Рівнеради:

- У нас ще заборонять аборти. І що далі будемо робити? Горілки не можна. Того, іншого теж не можна. Що далі народу робити?

Не дуже добре сприйняли закон про тверезість і окремі рівняни. Переконані, що проблему забороною не вирішити.

Бліц:

- Це погана ініціатива. Насамперед, треба виховувати молодь, щоб вона знала, що добре, а що погано, а те, що забороняють - нічого не вирішить. За моє життя десь разів три забороняли. І що? Як пили, так пити і будуть.

- Це має вирішувати кожен особисто. Якщо захоче, то знайде де купити і жодні заборони йому не завадять.

Втім, є і такі, що підтримують заборону. Кажуть, що вето потрібно накласти і на пиво, адже саме цей вид алкоголю найпопулярніший серед неповнолітніх.

Бліц: 

- Я б ще і пиво заборонив продавати, тому що горілку ввечері ніби вже заборонили продавати, а от пиво молодь продовжує купувати. Молодь на пиво дуже сильно підсіла.

Підтримати закон про тверезість уже погодилися понад півтори тисячі рівнян, більше 20 громадських організацій та практично всі найбільші церковні конфесії у краї, - запевняє Сергій Одарченко. Втім, чи погодять його міські обранці - стане відомо лише на наступній сесії Рівнеради.

Схожі статті