+380673870816 +380673870816

До Рівного завітали столичні фахівці, щоб продемонструвати сучасні підходи у лікуванні серцево-судинних захворювань

До Рівного завітали столичні фахівці, аби розповісти і продемонструвати сучасні підходи у лікуванні та профілактиці серцево-судинних захворювань. Нині проблеми із серцем посідають першу сходинку серед причин смертності. 

Смертність від хвороб серця та системи кровообігу в Україні займає перше місце і у 2-4 рази вища, ніж у країнах ЄС та світу, причому в нашій державі вмирають від цих захворювань не лише частіше, але й раніше. Захворювання серця належать до найбільш складних і життєво загрозливих в Україні. Нещодавно у Європі були розроблені нові рекомендації лікування та попередження серцево-судинних захворювань, з якими сьогодні столичні фахівці і знайомили місцевих кардіологів.

Олег Сичов, завідуючий відділом аритмії серця Національного наукового центру Інституту кардіології ім. академіка М. Д. Стражеска:

- Нині з’явилися нові антитромботичні препарати, які потрібно вміти призначати. Тим паче, що вони лише виходять на наш ринок. Антиаритмічні препарати також достатньо нові і вони мають також свою специфіку для призначення. Тому ми маємо все це роз’яснити.

Враховуючи сучасний ритм життя, споживання їжі на ходу, шкідливі звички, екологію сьогодні дедалі більше людей страждають серцево-судинними захворюваннями. Одне з найпоширеніших є порушення ритму серцебиття.

Лариса Верещук, обласний позаштатний кардіолог РОКЛ:

- Фібриляція - це одна з найпоширеніших хвороб системи кровообігу. Приблизно кожний 4 з хворобами серцево-судинної системи має фібриляцію передсердь. Вона небезпечна мозковими інсультами та інфарктами. Це проблеми, які призводять до втрати працездатності населення. Щороку в нас нараховується близько тисячі інфарктів і десь 2,5 тисяч інсультів.

Навіть безневинний нічний храп, до якого ми всі звикли, без лікування може призвести до інфаркту чи інсульту.

Юрій Погорецький, Президент Асоціації Медицини Сну:

- Проблеми порушення дихання уві сні займають більше 90% проблем нічних загалом. Людина задихається вночі. Людина по 20-40 секунд не дихає. Якщо це помножити на 300-400 зупинок за ніч, то виходить, що це 4-5 годин відсутність дихання у людини. Звідси випливають інсульти, інфаркти саме під ранок. 

Фахівці ж радять для профілактики серцево-судинних хвороб хоча б 30 хвилин на день займатися фізичними вправами, слідкувати за своїм харчуванням та тиском, що не має перевищувати відмітки 140 на 60. А при будь-яких дискомфортних чи болісних відчуттях в грудях неодмінно звертатися до лікаря. Адже дуже часто людина плутає симптоми інфаркту навіть з банальною печією.

 

Схожі статті