+380673870816 +380673870816

На засіданні Рівненського міськвиконкому говорили про туберкульоз та безпеку населення у надзвичайних ситуаціях

Кількість хворих на сухоти з оптимізацією фтизіатричної служби на Рівненщині не збільшилася. Та й очікувати цього не варто, - запевняють фахівці. На фоні інших областей наша виглядає доволі позитивно. Найгірша ситуація із захворюваністю на туберкульоз нині у Херсонській, Донецькій, Дніпропетровській та Запорізькій областях. У нас, навпаки, кількість хворих щороку зменшується. Про це під час чергового засідання Рівненського міськвиконкому повідомили управлінці. 

Щороку у світі від туберкульозу помирає близько трьох мільйонів людей, а один хворий лише за рік може інфікувати десятки інших. В Україні ще в далекому 1995 році було офіційно зареєстровано епідемію цієї недуги. Донині її так і не вдалося подолати. І хоча у країні ситуація доволі невтішна, проте у Рівному не так вже й погано.

Вікторія Покоєвчук, заступник начальника управління охорони здоров’я Рівненського міськвиконкому:

- У Херсонській області кількість випадків захворюваності на туберкульоз 106,8 на 100 тисяч людей. Місто Рівне з показником 51,4 та Рівненська область з показником 61,6 виглядають досить непогано у загальній картині. Хоча, якщо взяти той показник до якого ми б хотіли досягти, а це 30 випадків на 100 тисяч, то нам ще досить далеко.

Досягти такого показника, - запевняє Вікторія Покоєвчук, заважає два фактори. І змінити щось - їм не під силу.

Вікторія Покоєвчук, заступник начальника управління охорони здоров’я Рівненського міськвиконкому:

- Велика проблема для лікування та профілактики туберкульозу - це не вирішене питання у державі про примусове лікування туберкульозу. На жаль, на цей момент ми вплинути на це не можемо. Ще одна проблема, на яку ми теж ніяк не можемо вплинути - це нерегулярне постачання вакцини. 

Подбали під час міськвиконкому не лише про здоров’я населення, а й про його безпеку у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Відтак, рівнянам у найближчі чотири роки нічого боятися, усе під контролем.

Василь Росовський, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Рівненського міськвиконкому:

- Метою програми є зниження ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного і природного характерів, підвищення рівня безпеки населення та захищеності територій від наслідків НС, зокрема пониження ґрунтових вод, покращення водотеплопостачання та водовідведення і проведення заходів матеріально-технічного переоснащення.

Говорили на засіданні і про підготовку житлово-комунального господарства міста до роботи в осінньо-зимовий період. Комісія профільного управління вже повинна працювати, однак не всі члени міськвиконкому проголосували за це рішення, зірвавши його прийняття. Мовляв, не усі, хто бажає, має право до неї долучитися. Секретар Рівнеради Андрій Грещук це спростував. Каже, що нікому не відмовляли, просто робота ця специфічна. Відтак, аби встигнути підготуватися до зими членів міськвиконкому довелося вмовляти підтримати програму. До речі, цього разу під час засідання крісло очільника міста Володимира Хомка пустувало, адже він до 17 червня перебуває у відпустці.

Схожі статті