+380673870816 +380673870816

Власник Рівненського льонокомбінату побував на з’їзді Української асоціації працівників легкої промисловості

Припинити дискримінацію вітчизняного виробника на внутрішньому ринку вимагали в Уряду представники легкої промисловості. Днями у Києві пройшов позачерговий з’їзд Української асоціації працівників легпрому. Підприємці скаржаться, що їм несила працювати в Україні, адже їх товари не можуть конкурувати із імпортними, які останнім часом  заполонили вітчизняний ринок. Як захистити себе та стати конкурентоспроможними під час з’їзду запропонував і власник Рівненського льонокомбінату Олег Червонюк. 

Корупція та величезні обсяги контрабанди у вигляді гуманітарної допомоги і, навіть, брендового одягу, пільгові умови оподаткування при реалізації імпортних товарів – ось, що заважає розвитку легкої промисловості в Україні. І ситуація із року в рік не покращується, а навпаки, стає дедалі гіршою.

Тетяна Ізовіт, виконавчий директор Всеукраїнського об’єднання роботодавців легкої промисловості "Укрлегпром":

- В 2011 році на з’їзді ми подали Резолюцію до вищих органів, в якій ми просили, аби в нас було стимулювання інвестицій, нульова ставка на обладнання, компенсація відсоткових ставок за кредити та стимулювання виробництва товарів соціального призначення, а також усунення нездорової конкуренції на внутрішньому ринку.

Сьогодні вітчизняні товари, за даними Асоціації працівників легпрому, на українському ринку займають лише 10 частину від загальної кількості, решта – імпорт. Через це щороку поза бюджетом країни опиняється щонайменше 50 мільярдів гривень. Заважає процвітанню вітчизняного виробника на внутрішньому ринку, на думку власника Рівненського льонокомбінату Олега Червонюка, і корупція на митниці.

Олег Червонюк, власник Рівненського льонокомбінату:

- Турецький виробник "йдучи" на український ринок сплачує хабар у розмірі приблизно 10-15 %, тобто якщо НДС 20%, то це вже на 5% менше ніж ми можемо дозволити собі продавати продукцію. І на даний момент ми можемо конкурувати з іноземним виробником лише тому, що в Україні дешевша робоча сила.

Водночас і це не вихід. Адже кваліфікована праця вимагає гідної оплати, - вважає Олег Червонюк. Підприємець переконаний, що для відродження легкої промисловості потрібно створити умови з технічного переоснащення галузі, забезпечення сировиною, створення стимулів з реалізації продукції та забезпечення рівних умов конкуренції на внутрішньому ринку. Відтак, робота у легкій промисловості має стати престижною, а економіка – прозорою.

Олег Червонюк, власник Рівненського льонокомбінату:

- В наших силах все зробити, але найголовніше, що нам потрібно, так це відстоювати державні інтереси. Об’єднання митниці та податкової і формування нового міністерства допоможе навести лад в цих питаннях, але в нас ще є і багато інших служб, які повинні контролювати ці речі, напевно, потрібно більш жорстко підходити до виконання цих питань.

За результатами засідання делегати з’їзду вирішили підготувати проект першочергових заходів з урахуванням усіх пропозицій та направити їх до Кабміну для прийняття відповідних рішень. Серед першочергових вимог у Резолюції йдеться про заборону використання спрощеної системи оподаткування у торгівлі товарами легкої промисловості іноземного виробництва.

Схожі статті