+380673870816 +380673870816

Рівненський льонокомбінат яскраво відсвяткував своє 50-річчя

Рівненському льонокомбінату 50. За півстоліття він побував і на гребені слави, і пережив занепад. Декілька років тому радянський велетень текстильної промисловості знову почав розправляти свої крила. Сьогодні налагоджений повний цикл виробництва ткацького полотна та щодня виготовляється близько трьох тонн якісної тканини. Привітати Рівненський льонокомбінат із ювілеєм зібралося чи не усе місто. Гуляли від самого ранку і до пізнього вечора. Феєричну крапку у святкуванні 50 дня народження поставив виступ українського гурту "Тік" та яскраве вогняне шоу.

50 років тому була запущена перша черга найбільшого у Європі льонокомбінату - Рівненського. Промислова потужність підприємства тоді складала 23 мільйони погонних метрів тканини на рік. Більше 20 років пропрацювала там і Олена Чепурка. Сьогодні жінка згадує, коли запустили перший верстат, для працівників це було справжнє свято.

Олена Чепурка, колишня працівниця Рівненського льонокомбінату:

- Працювала спочатку у мотальному цеху, потім перейшла на склад сировини, де льон сортувала для виготовлення тканини, а потім розбраковувала тканину.

Усе життя пропрацювала на підприємстві і Олександра Сабліна. Розповідає, що на той час в області діяло чотири льонозаводи, які постачали сировину. Після розпаду СРСР їх вщент розікрали. Таким став початок кінця радянського гіганта Рівненського льонокомбінату.

Олександра Сабліна, колишня працівниця Рівненського льонокомбінату:

- Розвалився наш льонокомбінат. І от коли я після цього перший раз пішла на екскурсію та побачила в куточку свою мотальну машинку, то мені було боляче до сліз, що це все ми втратили.

Втім, у 2008 році власником збанкрутілого льонокомбінату став підприємець Олег Червонюк. За п’ять років він повернув підприємство до життя. Сьогодні там працює більше трьох сотень людей і щодня виготовляють майже три тонни якісної тканини. І це, як запевняє пан Червонюк, лише початок.

Олег Червонюк, власник Рівненського льонокомбінату:

- Ми нарощуємо обсяги виробництва, закуповуємо постійно нове обладнання. Я думаю, що невдовзі ми запросимо вас на відкриття нової лінії виробництва, яка дасть можливість вдвічі збільшити кількість продукції.

Нині льонокомбінату 50. На святкування зібралося чи не все місто. Відзначати день народження розпочали біля палацу "Текстильник". Там рівняни на власні очі мали можливість побачити продукцію, яку виготовляє підприємство, а тим, кому вона припала до душі, навіть, придбати її. Можливості оновити гардероб не втратив і пан Віталій. І якістю, і ціною він задоволений. Каже, що Китай – відпочиває.

Віталій Красовський, рівнянин:

- Усі ми купуємо китайське і знаємо, що воно погано носиться. А ця продукція хороша.  

Привітати з 50-річчям Рівненський льонокомбінат прийшли і перші особи міста та області. Усі в один голос кажуть, що щасливі, адже це підприємство стало на ноги і з кожним днем набирає все більших виробничих обертів.

Володимир Новак, заступник голови Рівненської ОДА:

- На сьогоднішній день працює чудове виробництво. Більше 300 людей мають роботу. Нині є велика надія, що льонокомбінат поверне свою славу і стане тим самим гігантом текстильної промисловості, що і раніше.

Михайло Кривко, перший заступник голови Рівненської обласної ради:

- Те, що нині робиться на підприємстві - заслуговує великої поваги як до колективу, так і до керівника Олега Червонюка, тому що він робить велику справу для нашого краю та держави.  

Андрій Грещук, секретар Рівненської міської ради:

- Люди, які відновлюють льонокомбінат, заслуговують найкращих слів подяки і сподіваюся, що ця праця дасть відповідний результат.

Олександр Лащук, депутат Рівнеради:

- Як корінний рівнянин, я пам’ятаю ті часи, коли ще працювало це підприємство. Коли люди отримували заробітну плату і створювали нашу, рівненську, продукцію. Дуже хочеться, щоб все повернулося хоча б на 50 відсотків як було.

Втім, святкування на цьому не закінчилося. Ввечері на майдані Незалежності із ювілеєм Рівненський льонокомбінат вітав і український гурт "Тік". Феєричну, а головне яскраву крапку у святкуванні поставило вогняне шоу.

Схожі статті