+380673870816 +380673870816

На Рівненщині школи переводять на альтернативні види палива

І тепліше, і економніше. У Чудельській загальноосвітній школі, що на Сарненщині перейшли на альтернативні види палива. Результатом задоволені як вчителі, так і чиновники. Запевняють, цієї зими не мерзнули навіть у найлютіші морози. В середньому обігрів квадратного метра обійшовся бюджету лише в 10 гривень за добу, що на 40 відсотків дешевше від загальнорайонного показника по освіті. Нині у школі вже готуються до нового опалювального сезону. Допомагають навіть учні. Зараз збирають у лісі шишки, аби ними грітися взимку. 

Ще позаминулої зими учні Чудельської школи, що на Сарненщині на уроках сиділи у верхньому одязі, адже температура повітря у класах зазвичай не піднімалася вище 15 градусів. А у люті морози, - розповідає директор закладу Аліса Сергійчук, доводилося навіть дітей із занять відпускати раніше.

Аліса Сергійчук, директор Чудельської загальноосвітньої школи:

- Більше 10 років зима була для нас проблемою. Дуже часто під час сильних морозів ми із дозволу відділу освіти скорочували уроки, тому що температура у приміщенні була максимум 10 градусів.

Аби діти не мерзнули, вирішили шукати альтернативу. Вугільні котли, які десятки років обігрівали школу, демонтували, а на їх місці поставили два новеньких твердопаливних "Буран-200", один з яких працює на торфобрикеті, а другий - на пелетах.

Віктор Лотоцький, старший кочегар:

- Хороші котли. Наші діти відчули, що таке тепло.

Місцеві чиновники  запевняють, що ці котли економні. Мовляв, власна сировина значно вигідніша, аніж вугілля та блакитне паливо. В середньому для районного бюджету доба обігріву 3,5 тисяч квадратних метрів цього навчального закладу обходиться в одну тисячу гривень.

Олексій Хомич, заступник голови Сарненської РДА:

- Ефективність цього виду палива для нас була приємною несподіванкою, тому що в порівнянні з усіма видами палива, коли ми проводили експеримент, воно є найефективнішим як по тепловіддачі, так і фінансово. Пелети – 690 гривень на добу, дрова – 747, торфобрикет – 960 гривень, а вугілля – від 1200 до 1500.

Переоснащення шкільної котельні, - порахували фахівці, окупиться за рік-два. Загалом у Сарненському районі навчальні заклади обігрівають 49 котелень. 29 із них уже працюють на твердому паливі. Завдяки використанню місцевої сировини, торік вдалося зменшити споживання газу на 130 тисяч кубометрів. Відтак, зекономили 611 тисяч бюджетних гривень. Ще більше заощадити владі району допомагають школярі Чудельської школи. Під час літньої практики вони у лісі збирають шишки, які й обігріватимуть їх під час морозів.

Схожі статті