+380673870816 +380673870816

На Рівненщині відтворять давньослов’янський град

Подібний етнопарк стане унікальним, адже в Україні поселення такого раннього періоду реконструйовуватимуть вперше. Як саме має виглядати давньослов’янський град, - обговорили науковці. Їх об’єднав семінар "Проблеми музеєфікації, реконструкції та експонування пам’яток ранньосередньовічної доби", що відбувся у Пересопниці.

Частокіл, оборонні вежі, в’їзні ворота, садиби зведені з дерева й глини, і, звісно, капище. Із таких пазлів складатиметься слов’янський етнопарк, який незабаром планують реконструювати на Рівненщині. За словами заступника голови Рівненської ОДА Олексія Губанова, подібна споруда стане ще однією перлиною в намисті "Волині туристичної".

Олексій Губанов, заступник голови Рівненської ОДА:

- Відомо, що Волинь є фактично колискою всього слов’янства, адже давнослов’янські племена походять з цієї землі і коли ми про це говоримо, то ми маємо мати хоча б однин об’єкт, який це візуалізував. Ідея з таким давнослов’янським етнопарком є нагальною і дуже важливою для "Волині туристичної".

Містечко буде "живим". Функціонуватиме воно як тогочасний населений пункт. Там займатимуться реконструкцією давніх ремесел, військової справи і побуту ранньосередньовічної Європи. І хоча наразі конкретне місце розташування ще не визначено, проте деякі напрацювання науковці вже мають.

Святослав Терський, доктор історичних наук:

- Планується відтворити в майбутньому на території Радивилівщини давній слов’янський осередок - град. Він має представити перед Європою і світом, якою була культура давніх українців, якими були початки її державності.

Етнопарк функціонуватиме у двох напрямах: по-перше, сюди зможуть з’їжджатися та обмінюватися досвідом історики, археологи, реконструктори. А по-друге, це містечко буде своєрідною ілюстрацією їх роботи, яку зможуть побачити всі охочі.

Володимир Дзьобак, керівник громадської організації, кандидат історичних наук:

- Місто за один рік не збудується. Це займе чимало часу. Ми хочемо, аби воно стало осередком для всіх тих людей, які вивчають саме той період.

Нині ж учасники семінару лише розпочинають підготовчий єтап до цієї роботи. Як стверджують в один голос і науковці, і посадовці, перед початком реконструкції необхідно продумати кожний момент до найменшої дрібниці, аби в майбутньому, коли реконструйований град відкриють, не піддатись критиці з боку експертів, а гідно продовжувати популяризувати наш край як туристично привабливий.

Схожі статті