+380673870816 +380673870816

Проблему насильства в сім'ї обговорили в управлінні міліції Рівненщини

Як захистити та допомогти жертвам домашнього насилля. Цій темі була присвячена прес-конференція, яка днями пройшла у стінах УМВС України в Рівненській області. Зібрала вона навколо себе правоохоронців, громадських активістів, юристів та журналістів. 

Домашнє насилля - явище від якого страждають чимало сімей, проте далеко не завжди подібні ситуації набувають розголосу. Тому, аби привернути увагу до нагальної проблеми нашого суспільства днями правоохоронці спільно з громадськими активістами провели прес-конференцію, першочергова мета якої - привернення уваги до масштабів проблеми насильства в сім’ї на Рівненщині та її наслідків.

Олег Шандрук, ст. інспектор управління громадської безпеки УМВС України в Рівненській області:

- За 4 місяці в нас на обліку перебуває 3 800 осіб за вчинення насильства в сім’ї. З початку року за вчинення насильства в сім’ї додатково на обліку стоїть ще 1281 особа. Винесено 1281 офіційне попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім’ї. До адміністративної відповідальності притягнено 1 626 правопорушників. З них 40 чоловік піддано адміністративному арешту. 

Якщо ж певна особа або й ціла сім’я не можуть вирішити проблему самотужки, окрім того як втекти від кривдника, у Рівному для таких осіб створений тимчасовий притулок.

Тетяна Токарчук, директор Рівненського обласного Центру соціально-психологічної реабілітації:

- В нас можуть перебувати сім’ї чи особи до 90 діб та не більше 16 осіб. Ми їх харчуємо, супроводжуємо, з ними працює психолог. Ми також тісно співпрацюємо із службою сім’ї і молоді.

Юристи в свою чергу акцентували увагу на тому, що жертви домашнього насильства не є беззахисними. Жінки, котрі потерпають від цього явища, можуть розраховувати на допомогу не тільки від держави, але й від громади. Як виявляється, державні установи, соціальні служби та громадські організації готові надати всебічну підтримку та допомогу потерпілим.

Тетяна Мельник, юрист Центру "Чайка":

- І в соціальні служби, і на телефони довіри, і в громадські організації можуть звертатися жінки, якщо не хочуть, щоб їхня проблема набула розголосу. Адже нині стереотип "не хочу виносити сміття з хати" заважає людям жити.

Відповідно до Закону України "Про попередження насильства в сім’ї", члену сім'ї, який вчинив насильство, виноситься офіційне попередження про неприпустимість вчинення таких дій, за умови відсутності в його діях ознак злочину. Членів сім'ї, яким було винесено офіційне попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім'ї, служба дільничних інспекторів міліції чи кримінальна міліція у справах дітей беруть на профілактичний облік. У разі вчинення особою насильства в сім'ї, після отримання нею офіційного попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім'ї, ця особа направляється до кризового центру для проходження корекційної програми. Тому, як стверджують учасники прес-конференції, змінити становище на краще в сім’ї можна - головне не боятися захищати свої права та права своїх дітей.

Схожі статті