+380673870816 +380673870816

На Рівненщині у Пересопниці відтворили історію

Відтворили літописну битву минулими вихідними у культурно-археологічному центрі "Пересопниця". Тут можна було побачити як жили мешканці удільного князівства, як облаштовували свій побут та як боронилися від ворогів. 

У 1246 році литовський князь напав на Пересопницю, однак взяти місто так і не зміг, хоча і пограбував його. Саме ці історичні події днями відтворили у культурно-археологічного центрі.

Микола Федоришин, директор культурно-археологічного центру:

- Він руйнував околиці. Ми знаємо, що Данило Галицький наздогнав його аж під Пінськом. Тоді військо литовців було розбите, а майно Пересопниці повернули. Це була переможна битва.

Вже вдруге тут відбувся гранд-фестиваль "Русь пересопницька". Він зібрав реконструкторів історії із Києва. Учасники клубів "Поросся" та "Вівериця" відтворили і штурм княжої садиби. Кажуть, що на Пересопницю часто нападали, адже вона мала дуже вигідне розташування.

Гвін, історичний реконструктор:

- Пересопниця була охоронним пунктом на торгівельному шляху між Києвом та Волинню. І часто гарнізонам цієї фортеці доводилось захищатися від кочівників, монголів, сусідніх князівств.

За словами заступника голови Рівненської облдержадміністрації, культурно-археологічний центр розбудовуватиметься й надалі. Так, археологи вже визначають, де саме знаходився монастир, у якому завершили роботу над українською Першокнигою. На сьогодні є кілька версій щодо місця його розташування.

Олексій Губанов, заступник голови Рівненської ОДА:

- Цілком можливо, що найближчим часом ми будемо достеменно знати, де саме було написане Пересопницьке Євангеліє. Тоді вже можна буде думати про музифікацію цього місця. Можливо про реконструкцію якогось приміщення. Це був би непоганий розвиток музейного об’єкта.

Тим часом гості фестивалю також побачили як працювали давньоруські ремісники, зокрема, гончарі. Тогочасні майстри не знали гончарного круга, а посуд ліпили вручну.

Схожі статті