+380673870816 +380673870816

Інфекційне відділення Рівненської ЦМЛ тріщить "по швам"

Небезпечне лікування у Рівному. Ще у 2008 році спеціальна комісія визнала приміщення обласного інфекційного відділення Рівненської центральної міської лікарні непридатним для експлуатації. Проте хворих із усієї Рівненщини там приймають і нині. Питання реконструкції вже неодноразово розглядали чиновники. Але досі жодних зрушень немає, відсутня навіть проектно-кошторисна документація. Щоправда її кілька разів розпочинали виготовляти, проте до кінця справу так ніхто і не довів. 

Пошарпані стіни, тріщини на кожному кроці, аварійний стан. Це не фільм жахів. Це наше обласне інфекційне відділення. До речі, Рівненщина - єдина область в Україні, яка не має своєї інфекційної лікарні, а лише ось такий корпус, експлуатацію якого заборонили ще у 2008 році через аварійний стан. А завдяки глибокій наскрізній тріщині у відділені з’явились ще одні пацієнти – кажани. Їх голоси долинають вночі до Валерія, який перебуває тут на лікуванні вже два дні. Чоловік не розуміє як можна покращити стан свого здоров’я в таких умовах.

Валерій, пацієнт:

- Подивіться, які тут умови. Ремонту нема, все сиплеться. Як бомбосховище.

За рік курс лікування тут проходить більше тисячі хворих з усієї області. Через занедбаний стан палат існує небезпека зараження і в медперсоналу.

Олег Степчин, тимчасово в. о. завідувача інфекційного відділення Рівненської ЦМЛ:

- Після лікування хворих, потрібно робити дезінфекцію палат. Через технічний стан приміщення неможливо цього зробити. Нам необхідно більше коксованих відділень.

Проектно-кошторисну документацію для цього відділення розпочали виготовляти ще у 2012 році. Не закінчили донині, - констатує громадський активіст Тамара Савінкова.

Тамара Савінкова, представник Громадської ради Рівного, юрист:

- Це жах і сором для Рівненської області. Якщо адміністрація на це не зверне уваги, то я організую людей і поїду до Києва. Це питання контролює Азаров. Не знаю, що це за контроль? Два роки пройшло і нічого не змінилося.

Не все так безнадійно, втішає начальник обласного управління охорони здоров’я. І розповідає про плани реконструкції на цей рік.

Віталій Бойко, начальник управління охорони здоров’я Рівненської ОДА:

- В минулому році прийняли рішення про проектно-кошторисну документацію. В цьому році, якщо будуть кошти, ми плануємо зробити дах і укріплення тріщини. На першому етапі не потрібно великих матеріальних ресурсів.

За неточними підрахунками незалежних експертів, потрібно близько 10 мільйонів гривень, аби привести до ладу інфекційне відділення. Лише в півтора мільйони обійдеться обв’язка приміщень, які руйнуються на очах. А ще тут мріють про окремі бокси та палату інтенсивної терапії.

Схожі статті