У Рівному на фестивалі "Дивокрай" розповіли про літературні новинки для маленьких читачів

У Рівному на фестивалі

Рівне казкове. На декілька днів наше місто перетворилося на центр масштабного літературного дитячого фесту "Дивокрай", у рамках якого встановлювали танцювальний рекорд України. У самісінькому серці Рівного гопак танцювали казкові герої з усього світу. Тут була і Мальвіна із "Золотого ключика", і Лисичка із народної казки "Колобок", і диснеївські персонажі. За дійством в онлайн-режимі стежили експерти Національного реєстру рекордів України. 

Відірвати дітей від комп’ютера та запросити у казковий світ літератури - головна мета наймасштабнішого дитячого фестивалю "Дивокрай", який впродовж чотирьох днів проходив у Рівному. Свого часу, аби витягнути власного сина з віртуальної пастки директор фесту Сергій Гридін і сам вирішив написати дитячу книгу. "Федько прибулець із Інтернету" настільки сподобався малому, що батько вирішив не зупинятися.

Сергій Гридін, директор літературного дитячого фестивалю "Дивокрай", дитячий письменник:

- Я займаюся письменництвом років 3-4. Хотів долучити до читання свого сина, тому для нього і написав першу книжку. Потім втягнувся, бо сподобалося й іншим дітям, тому і почав працювати більше. Зараз в мене вийшло три книги.

Вподобала "Федька" і восьмирічна Соня. Каже, що тепер комп’ютер увімкне не скоро, бо разом із мамою придбала усю серію.

Соня Юрчук, любить читати:

- В мене є книжка "Федько у віртуальному місті", "Федько прибулець із Інтернету" і "Федько у пошуках чупакабри". 

Своїх казкових героїв презентували маленьким рівнянам й інші дитячі письменники. До Рівного разом із своїм "Щоденником Славка Хоробрика" приїхала і Оксана Радушинська.

Оксана Радушинська, дитяча письменниця:

- Славко Хоробрик – сучасний хлопчик, сучасний учень, який твердо переконаний у тому, що він у майбутньому буде правоохоронцем, аби захищати людей та відстоювати їхні інтереси. Із Хмельницьким та Рівненським УМВС ми презентуємо цю книгу.

Любов до книги об’єднала на майдані Короленка чимало дітей. Організатори запевняють, що у Рівному такого масштабного літературного фестивалю ще ніколи не було.

Євгенія Пірог, організатор літературного дитячого фестивалю "Дивокрай":

- Дитячий літературний фестиваль "Дивокрай" - це таке мандрівне свято. Вигадали його 4 роки тому львівські філологи, але в Рівному він вперше. Це була ідея, яку ми хотіли втілити.

І втілити її яскраво та позитивно. Про літературні новинки маленьким читачам впродовж декількох днів розповідали у ігровій формі, а от у минулу суботу, аби малеча не сумувала, їм запропонували розмалювати книжкові шпаківні. Втім, далі ще цікавіше. Адже саме в цей день встановлювали танцювальний рекорд України. Під відкритим небом гопака танцювали казкові герої.

Шоу проходило в онлайн-режимі відразу у декількох містах - у Здолбунові, Дубно, Києві, Костополі, Хмельницькому та Нововолинську. Найбільше незвичних танцюристів зібрало Рівне. Проте, остаточна цифра ще невідома. Втім, організатори переконані, що рекорд точно буде, адже раніше ніхто нічого подібного не робив.

Переглядів: 1892
Коментарі
22:58 20.05.2013
Джінні
Від організаторів є уточнення: співавторами рекорду стали учасники з Києва, Рівного, Здолбунова і Тернополя. Інші зазначені в статті міста отримували запрошення і перемовини велися, втім, цього разу там не встигли заздалегідь технічно підготуватися, тож сподіваємося на їхню участь у нових ініціативах "Додай читання".
Хай і рекордів, і учасників буде більше!
Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту