+380673870816 +380673870816

На Рівненщині презентували унікальне історичне полотно "Благословення Феодосія Святого"

Історія оживає. Полотно "Благословення Феодосія Святого" широкому загалу представили на Рівненщині у стінах "Острозької академії". Картина пов’язана з минулим нашого краю, адже на ній зображений князь Федір Острозький. Унікальна особистість, що свого часу почесті, славу та багатство змінила на духовні скарби і прийняла сан ченця. Картину художника Артура Орльонова презентували у рамках Міжнародної конференції "Місія України в сучасному світі".

Ось Київ, Щек, Хорив та їх сестра Либідь засновують Київ у далекому 482 році, а це князь Данило Острозький ризикує життям під час битви на Синіх Водах. На цих полотнах оживають легендарні історичні моменти нашої держави. У стінах підземної галереї Острозької академії в рамках проекту "Історія великого народу" презентували картини відомого художника-баталіста Артура Орльонова. Експозицію відвідали і перший президент України Леонід Кравчук, й очільник благодійного фонду "Схід-Захід разом" Володимир Зубанов, котрий став організатором виставки.

Вперше широкому загалу представили картину "Благословення Феодосія Святого". Князя Острозького, що був видатним полководцем, брав участь у Грюнвальдській битві. Та на схилі літ він залишив світські справи і прийняв постриг у ченці Києво-Печерського монастиря під ім’ям Феодосій. Згодом православна церква канонізувала його, визнавши святим.

Володимир Зубанов, президент благодійного фонду "Схід-Захід разом", радник Президента України:

- Ми бачимо, що багаті схиляють голову перед аскетизмом. Матеріальне схиляє голову перед духовним. Син схиляє голову перед батьком. Думаю, ця картина матиме ще й виховне значення.

Над цим полотном художник працював більше півроку. Каже, що уся складність роботи полягала в правдивому зображені історичних осіб.

Артур Орльонов, художник:

- Ми зіштовхнулись з проблемою, бо про цю епоху мало що відомо. І ми з істориками піднімали великий пласт, щоб відтворити тогочасні костюми та лаври. 

Українському народові потрібно пам’ятати про свої перемоги та здобутки. Лише так можна викорінити у собі гнітюче відчуття меншовартості і виховати патріотизм, - переконаний ректор Острозької академії Ігор Пасічник.

Ігор Пасічник, ректор Острозької академії:

- На поразках не можна формувати патріотизм. І сьогодні молодь може подивитись як князь Данило Острозький перемагав на Синіх Водах, а Костянтин Острозький перемагав під Оршею.

Наступна історична картина теж буде невід’ємно пов’язана з Рівненщиною. Художник відобразить на полотні створення Острозької Біблії. Завершити роботу планує до кінця року і цілком логічно, що презентація відбудеться знову ж в Острозькій академії. Інші ж картини проекту "Історія великого народу" експонуватимуться в Рівненській обласній бібліотеці упродовж тижня.

Схожі статті