+380673870816 +380673870816

На Рівненщині визначали місію України в сучасному світі

Яка місія України у сучасному світі? Відповідь на це питання шукали представники влади, науковці, студенти під час міжнародної конференції у Національному університеті "Острозька академія". До обговорення долучився і перший Президент України, Голова Конституційної Асамблеї Леонід Кравчук. 

Україна маловідома. Соціологічне дослідження серед європейців показало, що 64% респондентів ніколи не цікавились нашою державою або пам’ятають лише окремі факти про неї, 22% - поверхнево знайомі і лише 14% - добре поінформовані. Найбільше Україна асоціюється в них з писанками та петриківським розписом.

Як змінити таку необізнаність і відкрити розмаїття нашої держави світу - вирішували провідні експерти під час міжнародної конференції в Острозькій академій. Долучився до дискусії перший Президент України Леонід Кравчук. Він переконаний, що Україна все ж рухається вперед до європейських стандартів і нині швидше ніж з часів проголошення незалежності.

Леонід Кравчук, перший Президент України:

- Україна рухається в Європу швидше ніж це було раніше. За визначенням європейських політиків те, що зробила Україна за останні 2-3 роки, більше ніж раніше.

Узгоджені дії влади, опозиції та народу допоможуть пришвидшити процес розвитку нашої країни, - переконаний Леонід Кравчук. Нам потрібна модернізація і дієві реформи, зміни на конституційному рівні.

Леонід Кравчук, перший Президент України:

- Перша частина – це єдність і злагода. Друга – суспільний договір, з яким погодиться український народ з тим куди ми йдемо, як ми йдемо і що хочемо робити. Третє – влада і народ мають бути єдині.

Місія нашої держави у світі має базуватися на розвитку, наприклад, промисловості, космічних програм, інформаційних технологій, духовності, - вважає президент благодійного фонду "Схід-Захід разом", радник Президента України Володимир Зубанов, який і став ініціатором проведення конференції. Однією з найважливіших місій є духовна місія України у світі, - переконаний експерт.

Володимир Зубанов, президент благодійного фонду "Схід-Захід разом", радник Президента України:

- Ми дуже багата історична країна. Маємо свою чудову мову, культуру. Враховуючи, що ми є колискою слов’янського етносу, то звичайно, вимальовується духовна місія. Нам треба зберегти найкращі риси і традиції наших предків.

Не дивно, що саме в Острозькій академії, колисці знань та духовності, експерти об’єднали свої зусилля задля визначення статусу України на міжнародному рівні. Ректор академії Ігор Пасічник переконаний, що  освіта, тісно поєднана з основними засадами моралі - це ще одна складова успішного розвитку країни.

Ігор Пасічник, ректор НУ "Острозька академія":

- Освіта не може рухатись вперед, якщо вона без моралі. В Острозькій академії ми випереджаємо час, бо даємо християнську мораль і високі знання. І тому, саме тут готуються провідники нації.

Наша нація вже століття як шкутильгає, а перед тим стояла на колінах. А тепер ми хочемо різко стати на ноги і побігти. Це неможливо, - запевняє перший президент. Усе потрібно робити поступово, виважено та обдумано. Експерти сподіваються, що ця міжнародна конференція стане ще одним кроком України до успіху.

Схожі статті