Уряд затвердив Державну програму підтримки сім'ї на чотири роки

Уряд затвердив Державну програму підтримки сім'ї на чотири роки

Протягом останніх років кількість розлучень становила понад 60% від зареєстрованих шлюбів: наприклад, у 2013 році на 278,2 тисячі зареєстрованих шлюбів припало 169,2 тисячі розлучень. Про це повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики.

Попри підвищення рівня народжуваності протягом 2006-2012 років Україна відноситься до групи країн з низьким рівнем народжуваності, який складає 1,29 дитини на одну жінку дітородного віку (Росія – 1,54; Білорусія – 1,44; Франція – 2,08).

Для того, щоб вирішувати ці проблеми, держава має діяти за кількома напрямками. По-перше, це матеріальна підтримка сімей – на ці цілі в бюджеті цього року передбачено 40 мільярдів гривень. Також це попередження сімейного неблагополуччя та посилення відповідальності батьків за виховання дітей, для чого створений інститут 12 тисяч соціальних фахівців. І, звичайно, проведення інформаційних та роз’яснювальних заходів для підвищення престижу сім’ї.

В частині інформаційних та роз’яснювальних заходів затверджена Програма передбачає розвиток 3 основних напрямків державної політики щодо підтримки сім’ї. В першу чергу це стосується більш активного використання інформаційних інструментів. Для цього передбачено проведення інформаційних кампаній з питань розвитку та підтримки сім'ї, популяризації моделі "доброго батька", протидії насильству в сім’ї тощо.

Другий напрямок – це реалізація системної підготовки молоді до подружнього життя. З цією метою підліткам і молодим сім’ям надаватимуть комплексні знання про те, що таке сім’я, на яких засадах вона повинна створюватися, про особливості взаємовідносин у сім’ї. І третій напрямок - заходи щодо недопущення насильства у сім’ї, для чого будуть впроваджуватися корекційні програми для роботи з кривдниками та агресорами.

Переглядів: 788
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту