+380673870816 +380673870816

На Рівненщині завершився молодіжний форум "Проектні дні"

Свіжі ідеї та їх підтримка. В Острозькій академії пройшов молодіжний форум "Проектні дні". Понад 80 учасників з усієї України віком від 16 до 25 років представили свої соціальні, бізнесові, благодійні та мистецькі проекти. Оцінювали молодіжні ініціативи суворі експерти. 

Піратський ресторан на воді, аналогів якому немає у світі, або ж сонячні батареї, що живитимуть енергією ваш дім. Із трьохсот подібних проектів експерти обрали понад вісім десятків найдостойніших. Під час молодіжного форуму в Острозькій академії юні активісти отримали можливість реалізувати свої амбітні плани. Часу на їх захист мали близько п’яти хвилин. Оцінювали проекти суворі експерти. Серед них представники влади, успішні бізнесмени, спортсмени, музиканти та представники модельної індустрії. Переможців визначали у 50 іменних номінаціях. Організатор проекту, Братство спудеїв академії, забажало зруйнувати стереотип про нинішню пасивну, безініціативну молодь.

Сергій Проць, співорганізатор, студент НУ "Острозька академія":

- Цим проектом ми довели, що наша молодь активна. З першого дня до нас надійшло багато заявок. Я можу з впевненістю сказати, що наша молодь активна і нас чекає світле майбутнє.

"Чорна перлина". Таку назву своєму піратському ресторану на воді вже придумав учасник форуму Ярослав Пахучий. Каже, що аналогів такому закладу не буде ніде у світі. На все про все потенційному ресторатору потрібно близько 20 мільйонів гривень. Хлопець прогнозує, що через чотири з половиною місяці ці витрати повернуться.

Ярослав Пахучий, учасник молодіжного форуму "Проектні дні", студент НУ "Острозька академія":

- Ааналогів у світі йому немає. Ресторан буде у формі середньовічного фрегату. 

Зробити своєрідний виклик атомній енергетиці і встановити в Закарпатській області сонячні батареї планує майбутній економіст Арсен Малеш. Запевняє, що це екологічно безпечно та економічно вигідно.

Арсен Малеш, учасник молодіжного форуму "Проектні дні", студент НУ "Острозька академія":

- Я рахував, щоб покрити одну хату сонячними батареями, споживачу потрібно близько ста тисяч гривень. Окупляться вони через 15-20 років. Окупність мого ж бізнесу – шість років.

Що з розмаїття цих проектів можна реалізувати, а що ні – вирішували суворі експерти, люди, що свого часу досягли успіху у тій чи іншій сфері діяльності. Із їх вуст лунали як поради, так і зауваження. Вони впевнені, якщо проект вдалий, то підтримка та навіть фінансування для нього знайдеться. Головне – достойна ідея та віра у свій успіх.

Юрій Журавель, лідер гурту "Ot Vinta":

- Вони не граються. Бачать, що це серйозна справа. Вони вірять в успіх. Я пишаюся, що в нас така впевнена в собі і рішуча молодь.

Олег Каштан, бізнесмен, меценат:

- Молоді не вистачає досвіду, тому їм потрібно шукати досвідчених партнерів, які допоможуть здобути цей досвід. Хорошим проектам завжди вистачає грошей, а поганим - ні. 

Ігор Пасічник, ректор НУ "Острозька академія":

- Є надія, що певні проекти комусь сподобаються і експерти їх зможуть профінансувати. 

В тому, що Рівненщині не вистачає саме ось таких свіжих, незаангажованих ідей молоді переконаний і головний іміджмейкер області, заступник голови Рівненської облдержадміністрації Олексій Губанов, котрий підтримав реалізацію "Проектних днів".

Олексій Губанов, заступник голови Рівненської ОДА:

- Ті, хто вже почав функціонувати на теренах Рівненщини, їм важко вийти за рамки. І тому люди, які можуть мислити за цими рамками, потрібні для розвитку. Шукати їх треба серед молодих і активних, які ще можуть мислити ширше.

Обмінятись думками учасники форуму мали змогу і під час неформального спілкування з експертами. Вони разом шукали шляхи конструктивного проектування майбутнього Рівненщини. Що ж до найдостойнішого проекту, то його власник отримає 5 тисяч гривень на реалізацію своїх амбітних задумів. Найкращого поки визначають експерти.

Схожі статті