+380673870816 +380673870816

Рівненські ветерани через телеміст поспілкувалися зі своїми бойовими побратимами із Республіки Тива

Рівненські ветерани Великої Вітчизняної війни зламали стереотип, що спілкування через всесвітню павутину – холодне. Напередодні святкування 68 річниці перемоги над фашистськими загарбниками під час телемосту між нашим обласним центром та Республікою Тива, що у Росії, вони тепло та душевно побалакали із своїми тивинськими побратимами. Згадали війну, обмінялися спогадами та побажали один одному здоров’я і лише мирного неба над головою.

Перемога радянських військ у Великій Вітчизняній війні омита кров’ю мільйонів людей. Тоді за мирне небо над головою пліч-о-пліч з українцями боровся і на той час ще незалежний тивинський народ, землі якого нині входять до складу Росії. Зокрема ескадрон їх добровольців брав участь у визволенні Рівного. За нашу з вами свободу воювала і Віра Байлак.

Віра Байлак, ветеран Великої Вітчизняної війни (Республіка Тива Російської Федерації):

- Ми, тивинці, коли йшли на цю війну знали, що будемо воювати за своїх близьких людей, за близькі нації. І в цій війні ми зрозуміли, що дружба між націями - запорука наших перемог. 

Розповіла пані Віра і про те, що їй тоді довелося пережити. Своїми спогадами про воєнні страхіття під час годинного телемосту між двома країнами поділилися і рівненські ветерани. Сьогодні вони зі сльозами на очах дякують тивинцям, що ті не побоялися вийти під град нацистських куль і допомогли захистити українські землі.

Андрій Моєсеєнко, ветеран Великої Вітчизняної війни:

- Ми рятували нашу країну, рятували наших дітей, рятували наше благополуччя. Дякую вам, друзі. Я дуже щасливий, що я можу з вами побачитися отак на екрані.

А ще краще було б зустрітися, - каже пан Андрій. Підтримує його і міський голова Рівного Володимир Хомко. Втім, організувати таку зустріч нелегко, адже усі ветерани похилого віку, а дорога до Тиви довга. Тому разом із Президентом Республіки Кара-оолом домовилися, що на гостини один до одного відправлять дітей.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Нашим дітям буде цікаво поїхати до Тиви, бо це зовсім не схоже на те, що є в Україні. Я думаю, що  дітям із Тиви також буде цікаво подивитися на українську землю. 

Підтримує таку ініціативу і заступник очільника краю Олексій Губанов. Він переконаний, що зважаючи на те, що нам свого часу довелося разом пережити, рівняни і тивинці повинні бути друзями.

Олексій Губанов, заступник голови Рівненської ОДА:

- Ми зробимо все можливе, аби зберегти пам'ять про війну. Війна - це горе і біда. Єдиний плюс - люди сприймають це як урок і потім бережуть мир. І цей мир породжує те, що ми сьогодні спілкуємося, що ми створюємо такі телемости.

За годину спілкування зв'язок між Рівним та Республікою Тива неодноразово втрачався. Втім, як жартома сказав Олексій Губанов, віра у добро та прагнення до спілкування сильніше будь-яких технічних перешкод.

Схожі статті