+380673870816 +380673870816

На Рівненщині відзначили 27 роковини Чорнобильської катастрофи

З дня Чорнобильської катастрофи минуло 27 років, проте її відлуння відчутне і нині. Щороку в цей день у Рівному біля пам’ятного знака "Жертвам Чорнобильської катастрофи" збираються високопосадовці та усі небайдужі містяни, аби віддати шану тим, хто ризикуючи власним життям та здоров’ям, рятував усіх нас від смертельної радіації. 

Квіти, хвилина мовчання, літургія, сльози від тяжких спогадів. Так, щороку 26 квітня в Україні вшановують пам’ять тих, хто поклав своє життя у боротьбі зі страшними наслідками Чорнобильської катастрофи.

В той злощасний день, приблизно о 1:23 на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС пролунав вибух, який повністю зруйнував реактор. Катастрофа донедавна вважалась найбільшою за всю історію ядерної енергетики як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Радіоактивна хмара від аварії пройшла над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США.

Приблизно 60% радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Близько 200 000 тисяч мешканців евакуювали із зон забруднення. В Україні ж наш край увійшов у трійку областей, які найбільше постраждали від Чорнобильської катастрофи. В екологічному та економічному плані Рівненщина і досі не може оговтатися від наслідків аварії. Особливо це стосується північних районів краю.

Михайло Кривко, перший заступник голови Рівненської обласної ради:

- Сьогодні не так потужно розвиваються ці райони, щоб ми могли залучати додаткові кошти на вирішення соціально-економічних проблем. Ми намагаємось вирішити ці питання і проблеми.

За словами чорнобильців, сьогодні вони найбільш потребують гідного лікування та пенсії. Адже з кожним роком від нестачі коштів на лікування, ліквідаторів стає все менше.

Георгій Хиля, голова Рівненського обласного об’єднання "Союз Чорнобиль":

- На момент видачі посвідчень у 1991 році на Рівненщині проживало 6600 ліквідаторів. Зараз їх залишилось 4300. Переважна більшість померли від ран та хвороб. 

Як стверджують чиновники, про чорнобильців вони згадують не лише 26 квітня. Завдяки зусиллям влади Рівненщини для цієї категорії населення покращується медичне обслуговування. У 2011 році чорнобильцям придбали 8 квартир, у планах ще 42. Також виділяють і земельні ділянки.

Світлана Сад, заступниця голови Рівненської ОДА:

- На сьогоднішній день забезпечено 32 ліквідатора. Протягом травня ми забезпечимо ще 32 ділянками. 

До пам’ятного знака "Жертвам Чорнобильської катастрофи" прийшли покласти квіти чимало рівнян.

Схожі статті