"Рівнеоблводоканал" розпочав у місті інвентаризацію усіх водопровідних мереж

"Рівнеоблводоканал" починає втілювати в життя чимало далекоглядних планів. Серед яких створення електронної карти водопровідних мереж міста, розробка проектів на отримання грантів програми польського Фонду розвитку місцевої демократії.

Підприємство "Рівнеоблводоканал" розпочало у місті глобальну інвентаризацію усіх водопровідних мереж. Роблять це водопостачальники краю, аби в нашому обласному центрі створити геоінформаційну систему водопровідних мереж, себто електронну мапу усіх мереж, насосних станцій та абонентських підключень. Коли вона запрацює, то дасть змогу в реальному часі бачити як функціонують усі водопровідні артерії Рівного.

Андрій Карауш, директор РОВКПВКГ "Рівнеоблводоканал":

- Програма дасть змогу аналізувати роботу водопровідних мереж в комплексі. Тобто ми будемо бачити роботу не окремо взятих ділянок, а повністю всього міста. Це дозволить провести гідравлічні розрахунки і там, де є надмірні тиски в мережі, при проведенні відповідних робіт, дозволить їх зменшити, а відповідно і зменшити прориви та наші втрати.

За словами пана Андрія, від роботи подібної електронної мапи у виграші залишаться і споживачі, і водопостачальники. Адже це дасть можливість насамперед ліквідовувати причини неполадок, а не вже їх наслідки. То ж з початку року фахівці підприємства почали поступово здійснювати інвентаризацію об’єктів, зокрема і колодязів.

Анатолій Прокопчук, майстер служби ремонту та монтажу водопровідних мереж м. Рівне РОВКПВКГ "Рівнеоблводоканал":

- На даний момент ми відкрили водопровідний колодязь і проводимо його детальний опис із замальовкою схем водопроводу. Ця робота буде проводитись по всьому місту з подальшим занесенням до єдиної комп’ютерної мережі.

За словами водопостачальників, за день вони встигають обстежити близько 30 водопровідних колодязів. А допомагають їм у цій роботі фахівці з Харкова, котрі в подальшому будуть працювати вже із зібраним матеріалом.

Руслан Кісіль, інженер водопостачання, представник ТОВ НВП "Енертех" м. Харків:

- Я тут знаходжусь для того, аби проконтролювати процес виконання паспортизації мереж водопостачання. Після чого вся ця інформація буде передаватися нам і ми її будемо оброблювати і заносити до єдиної комп’ютерної бази.

Окрім оптимізації своєї роботи, фахівці водоканалу активно працюють і на науковій ниві. Нині вони подали документи на участь у програмі польського Фонду розвитку місцевої демократії. Аби отримати гранти на реалізацію задуманого, фахівці "Рівнеоблводоканалу" розробляють відразу 3 проекти.

Андрій Карауш, директор РОВКПВКГ "Рівнеоблводоканал":

- Серед проектів, які подало підприємство – це, по-перше, захист річки Устя в межах мікрорайону Басового Кута від забруднення неочищеними стічними водами. По суті це каналізування мікрорайону Басів Кут. З будівництвом попередньо 3 насосних станцій і мережі. Також поданий проект по будівництву системи водопостачання у мікрорайоні Тинне. Де наразі немає централізованого водопостачання. Ще один цікавий проект - це заміна аерації та дренажних систем на фільтрах очистки води на Горбакові. Як ми знаємо, саме з Горбакова надходить 80% води, яку споживає місто Рівне.

За словами директора Рівнеоблводоканалу Андрія Карауша, якщо вони виграють гранти, то фінансування певного проекту або ж і усіх відразу розпочнеться вже наступного року. Також орієнтовно у цей період має запрацювати повноцінна електронна мапа водопровідних мереж нашого міста.

Переглядів: 2795
Коментарі
Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту