+380673870816 +380673870816

На Рівненщину приїхали закордонні науковці, щоб із своїми українськими колегами обговорити актуальні проблеми інтернаціонального обміну

В Острозькій академії продовжують встановлювати міжкультурні зв’язки з іншими країнами світу. Закріпили їх в національному університеті під час VII Міжнародної науково-практичної конференції під назвою "Міжкультурна комунікація: мова - культура - особистість". Обговорити актуальні проблеми інтернаціонального взаємообміну з’їхались делегації із Чехії, Словенії, Грузії, Німеччини, Франції, Канади та інших країн. 

Представники 138 університетів України, а також десяти країн світу об’єднали свої зусилля та досвід, аби розглянути актуальні питання та проблеми міжкультурної комунікації наших народів. Під час конференції науковці не лише обмінювались своїм баченням проблем та досвідом, а й намагались налагодити нові міжнародні зв’язки. У підсумку конференції численні доповіді дадуть відповіді на актуальні питання сучасності, - розповідають організатори з факультету романо-германських мов Острозької академії.

Інна Ковальчук, завідувачка кафедри індоєвропейських мов НУ "Острозька академія", організатор:

- Наша конференція має таку повну назву: "Міжкультурна комунікація: мова - культура - особистість". Це є така інтердисциплінарна проблематика, якою займаються вчені як лінгвісти, так і психологи. Ці проблеми не обмежуються філологічними питаннями, але й питаннями когнітивістики, яка є актуальною в сучасній філології.

Свій захват від українських культурних здобутків, зокрема літературних шедеврів, висловлює викладач Білостоцького державного університету пані Анна Яніцка. До душі їй припала жіночна і водночас палка та вольова творчість нашої Лесі Українки. Науковець вважає, що знайомитись із культурою різноманітних народів, насамперед, потрібно задля всебічного розвитку особистості. Українцям радить почитати таких відомих творців польської літератури ХІХ століття як Габріелу Запольську та Болеслава Пруса.

Анна Яніцка, викладач Білостоцького державного університету:

- Наші дві країни потребують один одного. І до обміну ми маємо культурні цінності, які варто вивчати. Відтак, політику давайте залишимо політикам. Нас цікавить культура та гуманістика. Наприклад, я для себе останнім часом відкрила твори Лесі Українки. І нам теж є чим поділитися з вами. То ж давайте підтримувати один з одним міжкультурні стосунки.

Окрім обміну думками та науковими дослідженнями, учасники міжнародної конференції сподіваються й на тісну співпрацю.

Віктор Авраменко, доцент Брестського державного технічного університету:

- Надіємось, що заключимо співробітництво між університетами. Обмін викладачами, студентами. Нам буде цікаво подивитись, яка робоча програма, в якому напрямку рухається університет. Може й Україні буде цікаво у нас. Повернутись до того, що вони призабули.

Аби цінні думки та наукові доповіді не залишились просто відлунням у стінах освітньої альма-матер, за результатами конференції впорядкують та видадуть науковий посібник із статтями.

Схожі статті