+380673870816 +380673870816

На фестивалі "Дні української культури на Балтійському морі" усіх здивували вихованці спортивного комплексу "Джура"

У азіатських країнах - карате, айкідо, дзюдо та джіу-джитсу, у нас же – бойовий гопак. Древнє єдиноборство українських козаків почало відроджуватися у 1985 році. Нині ж набуває все більшої популярності. Той, хто володіє цією бойовою технікою стає як фізично, так і духовно витривалішим. І йому, у буквальному значенні цього слова, усе під силу. Свою майстерність та загартованість вихованці фізкультурно-спортивного комплексу "Джура" демонстрували і світу на Міжнародному фестивалі "Дні української культури на Балтійському морі". 

Назару лише 13, втім він знає як змусити дівчат мліти від захвату.

Назар Шиліпук, вихованець фізкультурно-спортивного комплексу "Джура":

- Вмію ходити по битому склу, лягати на цвяхи, а ще на мені можуть розбити блоки та цеглу.

Таких фокусів парубок навчився відвідуючи фізкультурно-спортивний комплекс "Джура", що у містечку Дубровиця. Хлопець згадує, що спочатку було трішки лячно, а зараз - аніскілечки. Принаймні йому. Нерви ж своїх рідних юнак намагається берегти.

Назар Шиліпук, вихованець фізкультурно-спортивного комплексу "Джура":

- Я намагаюся їм це казати після виступу.

От і зараз хлопчині є що розповісти мамі та тату. Нещодавно він разом із друзями та своїм наставником повернувся із Міжнародного фестивалю "Дні української культури на Балтійському морі". Україну на ньому представляло семеро осіб. Поїздка влетіла в копієчку. Петро Велінець зізнається, аби звозити дітей на фестиваль довелося збирати з світу по нитці.

Петро Велінець, віце-президент Міжнародної федерації Бойового Гопака:

- Батьки і самі діти вклали гроші, допомагали і підприємці. Хто тисячу, хто 200 гривень, хто 500. Хто 50 літрів дизпалива, хто 20. І от таким темпом ми назбирали 15 тисяч гривень і ми поїхали.

Стартував фестиваль у литовському містечку Єлгава. Там на учасників із п’яти країн світу чекав величезний лайнер.

Петро Велінець, віце-президент Міжнародної федерації Бойового Гопака:

- Я, як ішов на пором, то жартував, що він схожий на "Титанік" і що я хотів би опинитися в ту ніч на ньому. Люди жахалися і хрестилися, але мене ніхто не впізнав. Ця поїздка вразила і мене, і моїх учнів. Він плив вночі по Балтійському морі, ламав кригу. Ну, це дуже цікаво. 

А далі дивувати усіх настала черга українських козаків. Своєю майстерністю та технікою вони вразили решту учасників просто наповал.

Петро Велінець, віце-президент Міжнародної федерації Бойового Гопака:

- Ми продемонстрували техніку бойового гопака, елементи синхронних номерів, роботу з традиційною зброєю. Зокрема, шаблі, серпи, довбні, палиці. Основний виступ - це був виступ енергетичної практики. Це елементи містка, ходіння босоніж по битому склу, лягали на дошку з цвяхами. А потім показували елементи металевої та скляної сорочки. Це коли ти лягаєш оголеною спиною на скло, а на тобі розбивають блоки кувалдою. 

Назар Шиліпук, вихованець фізкультурно-спортивного комплексу "Джура":

- Все пройшло на найвищому рівні. Ми вже потім подивилися, що коли ми лягали на бите скло і як на мені розбивали цеглу, то там всі ахкали і охкали, і закривалися руками.

Навчили козаки своїх закордонних побратимів і українських пісень. Спільно з кубинцями і афроамериканцями співали "Червону руту" та танцювали запальні танці. Також продемонстрували їм і шейпінг по-українськи, себто аеробіку на основі бойового мистецтва. Свою майстерність і техніку вони вже у червні покажуть у Вільнюсі.

Схожі статті