+380673870816 +380673870816

За рік бригади "швидкої" Рівненщини виїздять на невідкладні виклики до немовлят близько 400 разів

Особливої уваги у питанні надання невідкладної медичної допомоги заслуговує реанімація новонароджених. За рік бригади "швидкої" виїздять на невідкладні виклики до немовлят близько 400 разів. Нині в області є 4 спеціально обладнаних реанімобілі і ще один курсує містом. Саме завдяки їм та професійності медиків новонароджених у критичному стані доправляють у спеціалізовані заклади, де їм рятують життя. За словами медиків, жодного летального випадку під час транспортування немовлят не було. 

4 реанімобілі до Рівного звозять немовлят у важкому стані з усієї області. Обладнані вони чи не за останнім словом техніки та науки. Адже коли новонароджений малюк потребує невідкладного транспортування з району до спеціалізованого закладу в обласний центр чи столицю, тут важлива кожна хвилина, оскільки переважна більшість малюків мають вроджені патології чи потребують штучної вентиляції легень.

Михайло Кулик, завідуючий відділенням реанімації новонароджених Рівненської обласної дитячої лікарні:

- Є все необхідне для того, аби проводити транспортування протягом двох, трьох, чотирьох годин. Адже ми виконуємо не лише транспортування з районів, в нас минулоріч було близько 10 поїздок в Київ. Транспортувалися діти з вродженими вадами серця для того, аби проводити там операцію. Транспортування займає близько 4 годин і протягом цього часу ми можемо автономно надавати допомогу новонародженим дітям.

Коли бригада медиків приїжджає до місця, в першу чергу вони оцінюють наскільки малюк є транспортабельним. Після чого його переносять у спеціальному кювезі до карети "швидкої", де протягом усієї дороги до спеціалізованого закладу проводять усі необхідні процедури, подекуди забезпечуючи постійну вентиляцію легень. Саме сучасне оснащення реанімобілів нині звело на нуль малюкову смертність під час транспортування.

Олег Ушкевич, головний лікар КЗ "Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф":

- Оснащені санітарні реанімобілі транспортними кювезами, апаратами штучної вентиляції новонароджених, здійснюється респіраторна підтримка під час транспортування новонароджених. В нас проблем з транспортуванням новонароджених із закладів другого рівня в обласні немає.

Проте, яке б сучасне обладнання не було встановлене у каретах "швидкої", без кваліфікованих фахівців воно навряд чи чогось варте. Тому на базі Рівненського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф постійно проводяться курси підвищення кваліфікації медиків. Нині тут зібрали фельдшерів з усієї області, аби навчити їх надавати першу невідкладну допомогу до приїзду "швидкої". Дмитро Корнійчук вже 5,5 років працює фельдшером і хоча йому ще не доводилось зіштовхуватись з потребою надання невідкладної допомоги, проте як він стверджує, лікар має бути готовий до будь-якого випадку.

Дмитро Корнійчук, завідувач здоровпункту Рівненського професійного ліцею:

- Випадки бували. Бували відкриті переломи. Такого випадку, аби надавали серцево-легеневу реанімацію, штучне дихання чи масаж серця, то такого не було. Бувають переломи, гострий живіт, апендицити і тому подібне. В таких випадках викликається бригада швидкої допомоги для транспортування в лікарню.

Загалом з початку року на базі Центру підвищили кваліфікацію 53 лікарі. З них 33 фахівці служби швидкої медичної допомоги області та 20 спеціалістів служби медицини катастроф.

Схожі статті