+380673870816 +380673870816

Туберкульозний диспансер у Рівному закриють на два тижні, зокрема корпус, де лікуються хворі з відкритою формою туберкульозу

За цей час там мають провести дезінфекційні заходи. У Рівному почали ходити чутки та здогадки, де у цей час перебуватимуть госпіталізовані. Особливо ті, які є носіями бактерії туберкульозу.

Рівнянин Олександр потрапив в диспансер із відкритою формою туберкульозу. Чоловік лікується уже чотири місяці. Втім, де підхопив особливо небезпечну інфекцію і сам не знає. Таких як Саша у диспансері 70 хворих. За медичною термінологією у них активний туберкульоз. Аби зменшити ризик підхопити бактерію персоналом медзакладу, тут планують провести генеральну дезінфекцію. За останні 5 років 3 працівника диспансеру заразились. На цей час, поки триватиме очистка території, усіх хворих виселять.

У місті почали ширитись чутки, що хворих можуть відправити додому. Головний лікар запевняє, підуть додому лише ті пацієнти, хто вже не є заразним для оточуючих, але лікування своє продовжуватимуть вдома. Інших переселять в сусідні відділення.
Втім, піти додому навіть хворому з відкритою формою туберкульозу можна, адже тубдиспансер - це не в’язниця, кажуть медики. За бажанням пацієнта навіть його можуть на якийсь час відпустити.

Фахівці кажуть, що бактерії туберкульозу можуть виділятись під час кашлю з харкотинням, слиною, а також під час співу та розмови. Потрапивши в повітря, вони можуть утримуватись у завислому стані до 5 годин.

Згідно європейських стандартів за якими працює українська фтизіатрична служба, хворі у яких вже не виділяється туберкульозна бактерія можуть продовжувати лікуватися вдома. Втім не всі такої думки. Відколи розпочалася епопея із закриттям районних тублікарень у зв’язку зі зменшенням кількості хворих, лікарі почали пророкувати протилежне. 

Ольга Губернюк частину життя пропрацювала у районному протитуберкульозному закладі. Лікування хворих в амбулаторних умовах, тобто домашніх, не підтримує. Та попри рішення на законодавчому рівні де і як мають лікуватися хворі, медики і пересічні громадяни переконані, що заручники хвороби повинні самі усвідомлювати, що спосіб їхнього життя на увесь період лікування має стати іншим.

Схожі статті