+380673870816 +380673870816

Василь Берташ та Юрій Кічатий виступили зі звітами на 16 сесії облради

На 16 сесії облради депутати заслухали звіти голови обласної ради Юрія Кічатого та голови облдержадміністрації Василя Берташа. 

16 сесія Рівненської обласної ради розпочалась з традиційного звіту голови обласної ради Юрія Кічатого. Окрім здобутків 2012 року, цього разу посадовець наголосив і на проблемних питаннях, які не були вирішені минулоріч.

Юрій Кічатий, голова Рівненської обласної ради:

- Не вирішені ряд питань, що стосуються нашої безпосередньої депутатської діяльності. Не вдалося ще акумулювати усі передвиборчі програми. Незалежно від політичних вподобань депутатського корпусу нашої області для того, аби сформулювати одну єдину програму, яку буде виконувати перед виборцями увесь депутатський корпус обласної ради.

Також Юрій Кічатий акцентував свою увагу і на проблемі браку коштів, що в свою чергу не дало змогу в повній мірі фінансувати ряд обласних програм. В слід за головою облради звітував про стан виконання делегованих повноважень перед депутатським корпусом і голова Рівненської облдержадміністрації Василь Берташ.

Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:

- Протягом звітного періоду господарський комплекс і соціальна сфера працювала стабільно, реалізувався комплекс заходів із реформування та модернізації. З початку 2013 року відновлення зростання промислового виробництва. У 2012 році єдиний показник, який ми не виконали, це промислове виробництво. Але це пояснюється тим, що в нас хімічна промисловість впала на 16% - це підприємство "Азот". І також харчова промисловість. Там до 19%.

Також вже традиційно під час чергової сесії облради депутати розглянули зміни до цьогорічного обласного бюджету. Серед яких розподіл держсубвенцій та вільного залишку минулорічних коштів.

Людмила Кушнер, директор департаменту фінансів Рівненської ОДА:

- В нас були вільні залишки бюджетних котів на 1 січня поточного року. Ми їх частково пропонуємо розподілити. Зокрема 1 мільйон 430 тисяч на проведення виборів депутатів до обласної ради. 400 тисяч на утримання обласної ради. Зокрема, на охорону приміщень і транспортні послуги. Передбачається 1,5 мільйони гривень на поповнення статутних фондів наших обласних комунальних закладів.

Жваву полеміку серед депутатів облради викликало питання щодо реорганізації Рівненського обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру шляхом приєднання його до Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру імені Віктора Поліщука. Саме нове місце розташування закладу дещо насторожило депутата від "Батьківщини" Олега Хомича, котрий відразу вніс свої пропозиції до цього питання.

Олег Хомич, депутат Рівненської обласної ради, фракція "Батьківщина":

- Пропонується перенести цей диспансер в лікувально-діагностичний центр імені Поліщука. Всім відомо, що цей заклад лідер за "благодійними" внесками. Також площа приміщень, що передається під лікувальну фізкультуру втричі менша, аніж була. Тому я пропоную в проект рішення вписати зокрема розділення потоків хворих, щоби діти не йшли з тими хворими, що йдуть у цей лікувальний центр разом. Друге - це обов’язковий характер надання не грошових послуг.

За словами головного медика краю Віталія Бойка, в цьому питані важливо акцентувати увагу не на площі центру, а на його якісній роботі, яку може забезпечити розташування саме на базі діагностичного.

Віталій Бойко, начальник управління охорони здоров'я Рівненської ОДА:

- Йде мова про те, що повинен бути кабінет прийому лікарів, котрі там повинні бути однозначно. Повинна бути лабораторія окремо. Це однозначно. Повинно бути розмежування потоків. Ми на погоджувальній раді їх озвучували і розставили усі крапки над "і", що стосується лабораторії і так далі.

Не менш гостру дискусію серед депутатського корпусу Рівненської обласної ради викликало і питання створення та оприлюднення списку дітей, які бажають відвідувати дошкільні навчальні заклади. Адже нині подібний проект лише почав втілюватися у життя в Рівному і вочевидь його ще зарано розширювати до обласного масштабу, - вважає голова постійної комісії облради з питань науки, освіти, культури і духовності Рівненської ОДА Cвітлана Левицька.

Світлана Левицька, голова постійної комісії облради з питань науки, освіти, культури і духовності Рівненської ОДА:

- Ми не вивчили питання інформаційного забезпечення створення і функціонування електронного списку. Галина Кульчинська сказала, що в цьому напрямку рухається міська рада і до кінця квітня буде не тільки апробована і перші кроки цього списку, але й вже видні будуть проблеми. Більше того, протягом цієї неділі я двічі говорила з Михайлом і зазначала, що давайте ми дослухаємось до рекомендацій нашої комісії.

Тому це питання було знято з розгляду сесії. Що в свою чергу є незрозумілим для його автора, депутата облради Михайла Кириллова. За його словами, він запропонував лиш положення згідно до якого має бути розроблена прозора процедура влаштування дитини у дитячий садочок.

Михайло Кириллов, депутат Рівненської обласної ради:

- Для мене це не зрозуміло. Адже є величезний управлінський штат освіти, є чиновники, котрі мають долучитися до вирішення цього питання. Сама ідея в мене зародилася від того, що на кожній зустрічі з мешканцями мене просять допомогти влаштувати дитину у дитячий садок. Проте, я не можу це просто зробити. Тому я і розробив той проект рішення, відповідно до якого управління освіти має розробити типове положення для того або іншого регіону.

Чи повернуться депутати облради до розгляду цього питання на майбутніх сесіях невідомо. Адже як стверджує голова постійної комісії облради з питань науки, освіти, культури і духовності Рівненської ОДА Cвітлана Левицька, для початку потрібно подивитися як ця електронна система працюватиме у Рівному.

Схожі статті