+380673870816 +380673870816

На Рівненщині річка Горинь потребує покращення водогосподарського становища

Значний дефіцит води в селах краю, розтріскування та просідання ґрунту на площі понад 800 гектарів - до цього призвела складна екологічна ситуація на річці Горинь. Чи реально її виправити та скільки коштів для цього необхідно - це наболіле, проте призабуте питання підняли депутати на черговій сесії Рівненської обласної ради. 

Ще у далекому 1992 році депутатським корпусом облради було затверджено техніко-економічне обґрунтування покращення водогосподарського становища та використання басейну річки Горинь. За словами посадовців, ситуація на річні Горинь вже тоді наближалась до кризової позначки.

Петро Головайчук, депутат Рівненської обласної ради:

- Першочергово завдання тоді було будівництво 5 шлюзів-регуляторів на річці Горинь. Окрім того, необхідно було здійснити реконструкцію 40 ставків та водосховищ, будівництво 12 насосних станцій, будівництво 229 гідротехнічних споруд, реконструкцію 45 тисяч гектарів меліоративних систем, будівництво систем водопостачання у 21 населеному пункті району.

А вже у 1998 році Кабмін України прийняв постанову, якою затверджував план дій щодо поліпшення водогосподарської ситуації в басейні річки Горинь. Виділити на це планували більше 36 мільйонів гривень. На той час доволі немалі кошти. Проте до нині було побудовано лиш один шлюз-регулятор з вищезгаданого чималого переліку.

Петро Головайчук, депутат Рівненської обласної ради:

- Уведений в експлуатацію у 2001 році шлюз-регулятор лише частково призупинило руйнівні процеси пов’язані зі зсувом ґрунту, утворення розломів та тріщин. Виходячи з цього, прошу розглянути прохання виділення з держбюджету коштів на здійснення відновлення природно-екологічної рівноваги басейну річки Горинь в сумі 41,38 мільйона гривень.

В свою чергу, враховуючи масштабність проблеми з річкою Горинь, для нашого регіону депутати облради підтримали звернення пана Петра до Кабміну. Проте чи звернуть на нього увагу столичні чиновники? Адже критичним воно постало ще у 90-их, тож місцевим депутатам залишається сподіватись, що з критичної ситуація не перетвориться у надзвичайну.

Схожі статті