+380673870816 +380673870816

Офіційно у Рівному зловживають наркотичними засобами 705 громадян

Наркотики природного походження своє вже віджили, нині у моді синтетичні препарати такі як амфетанім чи ж первентин, - інформують служителі правопорядку. Популярністю користуються і різноманітні лікарські засоби, які умільці вже давно навчилися перетворювати у дурман. Сьогодні у Рівному на обліку стоїть 705 громадян, втім насправді любителів "зловити кайф" в рази більше, - запевняють правоохоронці. Такі цифри жахають. 

Кажуть, що заборонений плід завжди солодший. Втім, така незаконна насолода, як наркотики, рано чи пізно все ж вилізе боком. Сьогодні у Рівному все більше молоді "підсідає" на наркотичні засоби. Найбільше попитом користуються синтетичні препарати. Правоохоронці вважають, що популярності небезпечному захопленню додає відсутність жорсткої міри покарання та легкий доступ до дурману. Втім, це питання мають вирішити на державному рівні.

Ігор Крутій, начальник відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків:

- Держава і суспільство звертає увагу на наркоспоживачів, як на хворих людей і виключно бореться профілактичними заходами, лікуванням, надаванням психологічної допомоги. Використання такої моделі навряд чи можливо у нашій державі з низьким рівнем моральності та правової культури населення. Потрібно застосовувати практику розвинених країн, де ліберальна модель також присутня, однак в поєднанні з репресивною обмежувальною моделлю. 

Наприклад, в деяких країнах Європи, таких як Франція чи Австрія за розповсюдження наркотиків людині загрожує до 20 років позбавлення волі, а от у Великобританії чи ж Греції взагалі можна загриміти за грати довічно. У нас максимальне покарання - п'ять років буцегарні. За офіційними даними, сьогодні у Рівному зловживають наркотичними засобами 705 громадян. Втім, ця цифра значно більша, - запевняють правоохоронці. Кажуть, аби виявити чи людина підсіла на дурман, банально не вистачає спеціальних тестів. Ціна одного – 35 гривень. Вирішити цю проблему пообіцяв очільник міста Володимир Хомко.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Воно фінансується не з міського бюджету, але якщо проблема лише в цьому, то ми найдемо спосіб як профінансувати. Це не смертельні гроші. 

І якщо наркотики – це отрута для людини, то згадали на міськвиконкомі і про отруту для річки Устя – несанкціонований злив нечистот. Врятує водойму будівництво каналізаційних мереж. П’ять водоканал минулоріч вже почав будувати.

Микола Кирея, начальник міського управління економіки:

- За умов співфінансування мешканцями приватного сектору у 2012 році розпочато будівництво 5 каналізаційних мереж: по вулицях Дарвіна, Вітебська, Єсеніна, Кропивницького та перевулку Вінницький.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- На жаль, через Казначейство ми в минулому році не все дотягнули, але 100% у цьому все закінчимо і ще буде п’ять. І таким чином, як збудуємо хоча б 50, то навантаження на річку Устя безумовно зменшиться.

Із появою розгалуженої сітки каналізаційних систем у приватних секторах несанкціонований злив нечистот у річку значно зменшиться. А це реальний шанс її врятувати.

Схожі статті