+380673870816 +380673870816

Представники Антимонопольного комітету обговорили перспективи захисту конкуренції на Рівненщині

Здорова конкуренція - запорука якості товарів і послуг для населення з одного боку та розбудова інвестиційної платформи краю з іншого. Такої думки дотримуються учасники заходу, що має назву День відкритих дверей з питань захисту конкуренції у Рівненській області. 

Забезпечення людей якісними товарами та послугами за доступними цінами неможливе без чесної та добросовісної конкуренції. Статтею 20 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" передбачено, що органи влади повинні брати участь у розробці та реалізації конкурентної політики і взаємодіяти з Антимонопольним комітетом.

Анатолій Юхименко, перший заступник голови Рівненської ОДА:

- Є як збалансувати нам інтереси виробника і споживача. Адже вони часто не співпадають. Споживач хоче дешевої і якісної продукції, а виробник думає як більше заробити. Ну, я думаю, про якість він теж дбає. Тому нам і потрібен Антимонопольний орган, який працює над цим.

За словами посадовців краю, Рівненщина є інвестиційно привабливим регіоном. Проте і тут на місцевому рівні є свої проблеми, зокрема в галузі сільського господарства.

Микола Яцюк, керуючий справами виконавчого апарату Рівненської обласної ради:

- Протягом останніх років є таке питання як цінова політика наших молокопереробних заводів. У весняно-осінній період закуповуючи молоко у населення суттєво придушують права здавачів молока, використовуючи своє монопольне становище.

Від зловживання своїм становищем монополістами страждають також і будівельники Рівненщини. Як стверджує голова Асоціації працівників будівельної галузі Рівного та області Ігор Мічуда, це насамперед відчутно у сфері проведення комунікацій до будівельного майданчика.

Ігор Мічуда, голова правління ГО "Асоціація працівників будівельної галузі міста Рівне та Рівненської області":

- Є монополізація природних ресурсів - це вода, газ, підведення електрифікації. Підприємства, які володіють цією монополією, встановлюють свої правила гри. Я це розумію, але має бути якась межа. Бо подекуди люди звертаються і не можуть отримати чогось через те, що комусь чогось не хочеться.

Не менше занепокоєння у Ігоря Мічуди викликає і ситуація із різницею у комунальних тарифах на Рівненщині.

Ігор Мічуда, голова правління ГО "Асоціація працівників будівельної галузі міста Рівне та Рівненської області":

- В нас в одній зоні можуть бути різні тарифи. Бо для обласного центру встановлює Київ, а далі область. А область в одній зоні може встановити різні тарифи. Я розумію, коли йде мова про Полісся, але коли недалеко від нас. У Рівненському районі ціни на опалення одного квадратного метра суттєво відрізняються. Тоді постає доцільне запитання, чому в одному місці різниця в тарифах між теплопостачальними підприємствами в 150 гривень.

У результаті проведених досліджень Антимонопольним комітетом в тій чи іншій галузі виявляється, що 35% на ринку є монополістами. А отже за їх діяльністю в подальшому уважно стежать. Загалом минулоріч до комітету надійшло 6,3 тисяч заяв. Це в свою чергу свідчить про активізацію населення. Як стверджує голова Рівненського територіального відділення Віктор Боденчук, не винятком є і наш край.

Віктор Боденчук, голова Рівненського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України:

- Щорічно до нас надходить до 70-80 заяв, звернень і скарг і ми їх розглядаємо. З них буває 5-6 звернень, що не є в нашій компетенції. В такому випадку ми ці звернення переадресовуємо до відповідних органів, які компетентні їх розглядати. Але ми обов’язково контролюємо розгляд заяв цими органами. Тобто, в кінцевому результаті ми інформуємо заявника про позитивне вирішення цього питання.

Найбільше порушень стосуються зловживань монопольним становищем та антиконкурентних дій органів влади, що подекуди призводять до нанесення шкоди конкуренції та її обмеження. Тож подібні рішення органи місцевої влади мають погоджувати з Антимонопольним комітетом.

Світлана Мороз, державний уповноважений Антимонопольного комітету України:

- Невиконання цієї норми якраз і призводить до того, що органи Антимонопольного комітету вимушені розглядати справи про порушення проти органів влади. А нам би дуже цього не хотілося робити. Адже ми розуміємо, що за великим рахунком ми всі робимо одну справу.

За словами представників Антимонопольного комітету України, цьогоріч на них чекає чимало роботи. Зокрема у підготовці законопроекту "Про державну допомогу" прискіпливо перевірятимуть і обґрунтованість надання платних адміністративних послуг для населення. Також під прицілом цьогоріч опиниться ринок ритуальних послуг. Адже саме на нього останнім часом надходить чимала кількість скарг.

http://youtu.be/eqAUunb05Rc

Схожі статті