+380673870816 +380673870816

Рівняни День міста відсвяткували із розмахом

У велике релігійне свято Успіння Пресвятої Богородиці, Рівне святкувало свою сімсот двадцять восьму річницю. Після ранкових богослужінь у храмах рівняни почали збиратися на центральній вулиці міста. 

У полудень на Майдані Незалежності відбулася урочиста академія, де міський голова вручив видатним рівнянам відзнаки за заслуги перед містом та звання "Почесний громадянин". Після цього відбулося нагородження переможців ІХ відкритого загальноміського рейтингу популярності "Гордість міста". Міська влада відзначила освітян, підприємців, медиків, працівників культури. У заході також взяли участь місцеві посадовці, міжнародні делегації, зокрема із Польщі, колишні керівники міста та перші особи області. Останні у свою чергу пообіцяли підтримати усі добрі починання міської влади.

Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:

Рівне – це гордість нашого краю. Я, як керівник області обіцяю і далі допомагати місцевій владі, щоб наше місто було кращим.

Впродовж дня у місті працювало чимало виставок. Одна із них – бурштинова. Державне підприємство "Бурштин України" виставило на продаж свою продукцію. В асортименті були сувеніри, ювелірні вироби, картини, ікони. Ольга Баранова, заслужений майстер української народної творчості із сонячним каменем працює близько 15 років. Жінка розповіла, що це позитивний матеріал і зараз на піку популярності.

Ольга Баранова, художник:

в цьому році пік популярності бурштину. Цей камінь демократичний, до усього підходить, має лікувальні властивості, гарно виглядає у картинах. Від картин з бурштину буже позитивна  аура.

За кінотеатром "Україна" розгорнулися справжнє містечко майстрів та книжковий ярмарок. Тут свої вироби продавали умільці із усієї країни. Різноманітні ляльки-мотанки, вишиванки, картини, а також сувеніри із дерева. Окрім готової продукції, рівняни могли зробити щось і своїми руками. Так монетний двір туриста пропонував виготовити власну сувенірну монету із рідною символікою. Рівнянин Роман розповів, що справа ця не важка, головне міцно тримати молот.

Роман, рівнянин:

виготовляється монета дуже просто. Береться латунна заготовка, мідна або алюмінієва, все залежить яку хоче клієнт. Кладеться у кліше, накривається з іншого боку формою, і б’ється молотом.

Не втратила такої можливості і наша знімальна група. Молот виявився важчим за телевізійну техніку, однак відтепер існуватиме монета виготовлена і нашим телеканалом.

А для поціновувачів народного, творчі колективи шкіл естетичного виховання на Театральній площі влаштували концерт "Висока муза".

Натомість на майдані Короленка місцевий фотохудожник Олександр Харват презентував свій новий альбом "150 святинь великої Волині". Митець розповів, що працював над ним не один місяць, квапився саме до цього свята, а до кінця року планує видати другий том, але вже із архітектурними пам’ятками.

Олександр Харват, фотохудожник:

в цьому альбомі зібрані всі найкращі рухомі пам’ятки з території 6 областей, що входили до історичної Волині. Ми з колегами об’їхали усі музеї, храми, переглянули приватні колекції. Ми відібрали все найкраще, щоб люди знали, бо коли щось лежить десь в запасниках музею чи в приватних колекціях, то про це знають лише одиниці.
 
Впродовж дня у місті працювало чимало інших виставок. На майдані Короленка демонстрували свої традиції і національні меншини. Вірмени пригощали овочами-гриль, а росіяни – чаєм із сушками.

До Дня міста краєзнавчий музей підготував експозицію із особистих архівів корінних рівненських родин "Рівне у світлинах минулих років". Поки це трохи менше двох сотень фото, але як розповідають організатори, вони мріють про фотоальбом, адже проект існує вже не перший рік.

Галина Данильчук, консультант виставки:

маємо намір це все продовжувати. Маємо надію бачити видання, скажімо фотоальбом.

По обіді музика у місті лунала гучніше. Свої таланти демонстрували місцеві творчі колективи та запрошені музиканти. 

Уже традиційно рівнян вчили народним весільним танцям. Цього року рухи запозичили у сарненчан. Управління культури міськвиконкому влаштувало флеш-моб, де танцівниці із колективу "Веснянка" показували рівнянам справжні поліські хороводи та вчили народній "польці-капусті" і "печеному поросяті".

А от ВАТ "Поліссяхліб" побив власний Всеукраїнський рекорд. Цьогоріч спекли весільний коровай вагою у двісті тридцять шість кілограмів, заввишки в один метр двадцять сантиметрів та шириною один метр сорок сантиметрів. Ним пригощали 15 пар молодят, які цього дня ступили на весільний рушник. Серед них і новостворена сім’я, яка до того ж стала учасниками проекту "Чотири весілля" на одному із всеукраїнських телеканалів. 

Особливо своїм зовнішнім виглядом виділялися пари у стилізованому одязі. Одна з них – Вікторія і Володимир побралися у вишиванках. Нове подружжя в цей день обвінчалося і на камеру поділилосяя своїм секретом ідеальних стосунків.

Вікторія і Володимир Євтушок, молодята:

ідеальні стосунки - це взаємоповага, взаємолюбов, терпіння, які творять велике кохання.

Схоже, що й пересічним рівнянам цьогорічна програма свята сподобалася як ніколи.

БЛІЦ

відвідали містечко майстрів. Наші майстрині неперевершені.

дуже гарно організовано. Дуже багато виставок. Є на що подивитися, є що купити, і взагалі дуже гарно.

неймовірні враження. Свято вдалося на славу.

культурно. Люди, ніби, стали культурніші. Дуже гарно організовано. І концерт мені дуже сподобався.

Міський голова Володимир Хомко такою реакцією задоволений. Очільник пообіцяв, що наступні святкування Дня міста приємно дивуватимуть рівнян.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

набираємося досвіду. Це моє третє свято. Знаєте, і коровай щороку на 100 кілограмів важчий. Я думаю, половина успіху залежить від погоди, а погода сьогодні прекрасна.

Численні концерти, акції та ярмарки надали можливість рівнянам обрати собі розваги до душі. А вже увечері, щоправда переважно молодь, розважали місцеві колективи: гурт "Після 9-ти" та столична музична група "Мандри". А після вітального слова міського голови небо запалив розкішний феєрверк.


110829_Den mista sferadesigner

Схожі статті