+380673870816 +380673870816

Реєстр прав на нерухомість максимально захищено від несанкціонованого доступу

При роботі з Єдиним державним реєстром речових прав на нерухоме майно безкарно заволодіти чужою квартирою чи іншим нерухомим майном неможливо. Про це повідомила прес-служба Державної реєстраційної служби.

Доступ до Єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно забезпечується "Держiнформ'юстом" лише державним реєстраторам, у тому числі нотаріусам, яким з 1 січня 2013 року надані відповідні повноваження. У розпорядженні Державної реєстраційної служби наявний виключний перелік осіб, які здійснюють державну реєстрацію речових прав на нерухомість. Таким чином, здійснення доступу до реєстру особами, які не мають на це відповідних правових підстав, є неможливим.

Державний реєстр речових прав на нерухоме майно має декілька рівнів захисту, тому жоден нотаріус не може змінити інформацію не помічено – система фіксує ким і які саме зміни були внесені до реєстру. Комплексна система захисту інформації реєстру, яка постійно вдосконалюється, унеможливлює несанкціоновані дії, а також будь-яке спотворення інформації. Доступ до реєстру здійснюється за допомогою персоніфікованого сертифікату електронного цифрового підпису, логіну та паролю, які відомі лише особі, яка здійснює реєстрацію.

Раніше в Україні діяло чотири державних реєстри, в яких підлягали реєстрації права на нерухомість: реєстр прав власності на нерухоме майно; реєстр правочинів; реєстр іпотек і реєстр заборон відчуження нерухомого майна. З 1 січня 2013 року всі чотири реєстри були об’єднані в один - Державний реєстр речових прав на нерухоме майно.

Схожі статті