+380673870816 +380673870816

Рятувальники нагадують жителям Рівненщини, як себе поводити під час повені

З початком потепління інтенсивне танення снігу може спричинити підняття рівня води в річках до критичних відміток, підтоплення населених пунктів, ділянок автодоріг, об’єктів стратегічного значення та порушення нормальних умов життя населення. 

Так, на 4-х із 8 гідропостів Рівненщини рівень води вже перевищив заплавну відмітку. Задля попередження паводків та порятунку сіл від шкідливої дії води на Рівненщині розчистили меліоративні канали та береги, відремонтували захисні дамби протяжністю у понад 6 кілометрів, 20 насосних станцій і стільки ж насосно-силових агрегатів, 27 гідропостів та 654 водопропускних споруди.

З метою запобігання виникнення надзвичайних ситуацій у період повені 2 Державна пожежно-рятувальна частина ТУ МНС України у Рівненській області попереджає про небезпеку підтоплень під час танення снігу. Тому жителі Рівненщини та прилеглих населених пунктів повинні знати про те, як себе поводити під час повені. Вони повинні бути обізнаними із правилами поведінки під час загрози виникнення повені та паводку.

Під час випадку загрози виникнення повені, паводка населенню слід уважно слухати інформацію про надзвичайну ситуацію та інструкції про порядок дій. Варто зберігати спокій, а також у місцевих органах державної влади слід дізнатися місце збору мешканців для евакуації. Не забудьте підготувати документи, одяг, найбільш необхідні речі, запас продуктів харчування на декілька днів, медикаменти, а також від'єднати всі споживачі електричного струму від електромережі та вимкнути газ. Варто потурбуватися і про тварин. Переженіть худобу, яка є у вашому господарстві, на підвищену місцевість.

Якщо все ж повені чи паводку не вдалося уникнути, то тут варто запам’ятати окрім вищенаписаних порад ще й такі: по можливості негайно залишіть зону затоплення та відчиніть хлів, щоб дати худобі можливість рятуватися. До прибуття допомоги залишайтесь на верхніх поверхах, дахах, деревах чи інших підвищеннях, сигналізуйте рятівникам, щоб вони мали змогу швидко вас знайти. Перевірте чи немає поблизу постраждалих, надайте їм, по можливості, допомогу. Потрапивши у воду, зніміть із себе важкий одяг і взуття, відшукайте поблизу предмети, якими можна скористатися до одержання допомоги. Не переповнюйте рятувальні засоби (катери, човни, плоти та інше).

За прогнозами фахівців, вихід води на заплави можливий у межах русла річки Прип'ять у Волинській, Рівненській та Житомирській областях. Наразі проведений розрахунок сил і засобів міжвідомчого угрупування сил для забезпечення пропуску повені у 2013 році. Зокрема, до ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій пов'язаних із повенями залучатимуться 42,5 тисяч особового складу та 9 тисяч одиниць техніки, з них від Державної служби України з надзвичайних ситуацій – 10,5 тисяч особового складу та 5,5 тисяч одиниць техніки.

Схожі статті