+380673870816 +380673870816

На Рівненщині визначили найкращих в Україні вчителів з предметів духовно-морального спрямування

Біблія – це найкраща шкільна книга, саме вона вчить дітей одвічних істин доброти та милосердя. Так вважають педагоги із предметів духовно-морального виховання. Всеукраїнський конкурс "Учитель року" саме з цих предметів об’єднав фахівців із 11 областей України у стінах Національного університету "Острозька академія". Урочиста частина відкриття відбулась у новоствореному центрі морально-духовного виховання вишу.  

Два дні вчителі з одинадцяти областей України швидше не змагалися, а обмінювалися досвідом та напрацюваннями. Як стверджують в Острозькій академії, за статистикою предмети духовно-морального спрямування є одними із найпопулярніших серед учнів. Восьмикласниця Мар’яна розповідає, що уроки з християнської етики неабияк змінили її, навіть у буденному спілкуванні.

Мар’яна Калінська, учениця Здолбунівської ЗОШ №6:

- Я більш краще почала в себе в класі ставитися до своїх однокласників. От у нас є поважні люди, а є менш. І я почала товаришувати з тими, нижчими, над ким знущаються завжди. І я помітила, що почала їх захищати. В результаті я почала більше любити свого ближнього і більше його поважати.

Саме на Рівненщині свого часу обласна рада прийняла рішення про те, щоб в школах нашого краю викладався курс християнської етики. Відповідно більшість областей запозичили наш досвід. До того ж, саме в Острозькій академії були вперше надруковані відповідні підручники із цих предметів і розроблені програми духовно-морального виховання. То ж нині нашу область можна сміливо називати флагманом у цій непростій справі.

Ігор Пасічник, ректор НУ "Острозька академія":

- На Рівненщині, ви знаєте, запроваджені перші фестивалі з питань духовно-морального виховання і ось сьогодні відбудеться конкурс вчителів. Тут проходять і змагання юних знавців Біблії. І вже назріло питання, що необхідно створити певний центр, де вчителі з усіх областей могли б запозичувати методичну літературу, адже є накопичений досвід. 

Всеукраїнський конкурс вчителів вже увосьме об’єднує усіх педагогів, які власними зусиллями торують шлях на ниві духовно-морального виховання молоді. І лише за рік, - розповідають в Острозькій академії, вдалося зробити чимало корисного, закумулювавши зусилля фахівців.

Василь Жуковський, декан гуманітарного факультету НУ "Острозька академія":

- Ми підготували навчально-методичний комплекс для 7 класу. До сих пір таких підручників не було. Ми створили такий підручник і вже пройшли комісію. Сподіваємось найближчим часом отримати гриф.

Уроки християнської етики промовляють в першу чергу до сердець учнів. За словами вчителів, це є духовні харчі, такі потрібні для справжнього, людського життя.

Олена Коваль, вчитель з християнської етики (м. Тернопіль):

- Їм потрібне слово Боже, яке дає фундамент в житті. Ми бачимо як хочуть дітям дати неправильні цінності. І лише коли будуть викладатися ці предмети, лише це дає дітям фундамент і знання про те, як правильно.

Народна приказка говорить: "Що посієш, те й пожнеш". Тому усі ці люди своєю щоденною працею намагаються зародити в серцях своїх учнів зернинку доброти, щирості та милосердя.

Схожі статті