+380673870816 +380673870816

На протитуберкульозні заклади Рівненщини чекає реорганізація. Хворих лікуватимуть амбулаторно

Кількість не гарантує якості. Так пояснюють оптимізацію фтизіатричної служби, себто реорганізація протитуберкульозних закладів на Рівненщині чиновники та представники управління охорони здоров’я. На їх думку, успішність лікування залежить від діагностики та професійного підходу до боротьби з хворобою. Точні й оперативні результати можна одержати лише в сучасних лабораторіях, яких у малих протитуберкульозних лікарнях області немає. Після закриття медзакладів у Володимирці, Вербі й Острозі жоден пацієнт не залишиться без лікування, - запевняють чиновники. Для персоналу ж підшукують нові робочі місця. 

Шість протитуберкульозних лікарень та один обласний диспансер в Рівненській області, себто 710 ліжко-місць. Цього для лікування нашого населення забагато, - переконані як чиновники, так і представники управління охорони здоров’я. На їх думку, кількість не гарантує якості у боротьбі з туберкульозом. Попри такі благородні наміри, реорганізація закладів та скорочення ліжко-місць увінчались судовими позовами, скандалами, протиріччями та навіть мітингами працівників фтизіатрії.

Ольга Губерлюк, рентген-лаборант в Острозькій протитуберкульозній лікарні:

- Скажіть, будь ласка, це правильно буде, якщо ви їхатимете в маршрутці з хворим на відкриту форму туберкульозу, або ваша дитина. Тепер це стосується кожного. Дитини, людини.

В обласному управлінні охорони здоров’я озвучують свою версію таких збурень працівників протитуберкульозних закладів.

Віталій Бойко, начальник управління охорони здоров'я:

- Не всі медичні працівники, які там працюють, сьогодні можуть з тим погодитися. Дякуючи державі, медичний працівник фтизіатричної служби отримує вдвічі бульшу заробітну плату, ніж звичайна медсестра центральної районної лікарні. Ми запропонували людям робочі місця в ЦРЛ, в обласному психіатричному диспансері і ті, хто виявили бажання – обласний фтизіатричний заклад.

Оптимізувавши мережу, щороку вдасться економити до п’ятнадцяти мільйонів гривень. Ці гроші планують спрямувати на підвищення якості обслуговування краян: збільшити видатки на харчування, придбання ліків і що найголовніше - нового обладнання у протитуберкульозні заклади Рівненщини.

Микола Ординський, заступник головного лікаря Рівненського обласного протитуберкульозного диспансеру:

- Наприклад, в інфекційних відділеннях районної лікарні – це бокси. Всі палати повинні бути коксовані. На жаль, в області таких палат немає і коштів немає. Це треба великі кошти. І МОЗ заключення зробило, що нам не потрібно стільки ліжок в області.

Сьогодні ж, якщо раніше госпіталізовували, то нині малу форму туберкульозу лікуватимуть амбулаторно. Все згідно із новими запровадженнями Міністерства охорони здоров’я. Хворих із відкритою формою "знезаражуватимуть" протягом двох-трьох місяців, після чого лікуватимуть знову ж таки амбулаторно. Також чиновники спростували чутки про оптимізацію закладів заради продажу земельних ділянок, на яких розташовані диспансери. Земля, за їх інформацією, і надалі залишиться в комунальній власності.

Схожі статті