+380673870816 +380673870816

Органи прокуратури Волині вживають дієвих заходів задля зменшення заборгованості з виплати заробітної плати

У 2012 році за результатами перевірок щодо забезпечення законності у сфері оплати праці прокурорами порушено 17 кримінальних справ, розпочато 2 кримінальні провадження, внесено 64 подання, за актами прокурорського реагування до відповідальності притягнуто 40 посадових осіб, з них 5 посадовців органів контролю та 13 – органів влади та місцевого самоврядування. Про це повідомила прес-служба прокуратури Волині.

Загалом цьогоріч по області сума боргів по зарплаті порівняно з 1 січнем минулого року зменшилась на 2 мільйони гривень. Наразі борг по зарплаті становить 4,26 мільйона гривень, з якого більше половини рахується за економічно-активними підприємствами міст Луцька та Нововолинська.

Як засвідчили прокурорські перевірки, умисна та безпідставна невиплата заробітної плати працівникам є однією з основних причин наявності заборгованості із таких виплат. Упродовж минулого року щодо керівників економічно-активних підприємств – боржників за фактами умисної й безпідставної невиплати зарплати порушено дев’ять кримінальних справ, розпочато 2 кримінальні провадження.

За актами прокурорського реагування у 2012 році відшкодовано понад 23,3 мільйона заборгованої заробітної плати. Прокуратурою області з метою поновлення порушеного права громадян на оплату праці ефективно використовуються заходи цивільно-правового характеру. Упродовж минулого року за поданими органами прокуратури області позовами про стягнення заборгованості із заробітної плати загальними судами розглянуто і задоволено 139 позовів на суму 542 тисячі гривень.

Органами державної виконавчої служби в 2012 році реально виконано судових рішень зазначеної категорії у справах за позовами прокурорів на суму 505 тисяч гривень. Прокуратура Волині продовжує виявляти порушення у сфері додержання законодавства про працю й надалі принципово реагуватиме на факти невиплати заробітної плати, притягаючи винних осіб до встановленої законом відповідальності.

Схожі статті