+380673870816 +380673870816

У 5 райцентрах Рівненщини відсутні генеральні плани міста

Головний містобудівний документ часто є просто недоступним для громадськості. Такі невтішні висновки оприлюднили представники Громадянської мережі "Опора", провівши у рамках реалізації проекту "Через відкритість генеральних планів до містобудування без корупції" відповідний моніторинг в 11 населених пунктах нашого краю. 

Під грифом "секретно" або ж "лише для службового користування" нині зберігають чи не усі генеральні плани міст у Рівненській області. Відтак звичайним громадянам всупереч чинного законодавства до них зась.

Роман Мартин, керівник прес-центру ГМ "Опора":

- В Україні є цілий ряд законів, які гарантують громадянам вільний доступ до генпланів. Так само вони гарантують і те, що в Україні такі генеральні плани мають бути. Це в першу чергу Закон про регулювання містобудівною діяльністю, державні будівельні норми, стаття 50 КУ, яка гарантує право на інформацію і на доступ до інформації про екологію та стан довкілля, плюс Закони про благоустрій населення та Закон до публічної інформації.

Згідно законів, генплан будь-якого міста країни повинен бути доступним громадянам у всесвітній павутині. Натомість у більшості районних центрів він припадає пилом в управлінні містобудування. А у деяких населених пунктах нашого краю його взагалі немає.

Роман Мартин, керівник прес-центру ГМ "Опора":

- В Березному, Радивлові, Здолбунові, Острозі та Дубно генеральний план відсутній взагалі. 

Далі, не менш цікаво, запевняє пан Роман. Наприклад, у Дубровиці генеральний план міста датується 1983 роком. Опорівцям показати його відмовилися, мовляв згідно рішення президії ще Верховної Ради СРСР вони можуть цього не робити. Відтак правди шукали через прокуратуру.

Роман Мартин, керівник прес-центру ГМ "Опора":

- Ми звертаємося до прокуратури. Прокуратура нуль. Пізніше нам Дубровиця відповіла, що генеральний план знаходиться в РДА. В РДА нам сказали, що у 2011 році генплан повернули у місто, тобто перевели стрілки один на одного і ніхто генплану так і не оприлюднив і не надав.

Через прокуратуру просили надати доступ до генплану і ще у 5 населених пунктах. Втім безрезультатно. Що ж стосується Рівного, то тут ситуація не краща. На сайті міської ради розміщений лише план зонування території та не більше. Відтак рівнянам, аби щось зрозуміти із цього документа доводиться грати у "Дешифрувальника".

Роман Мартин, керівник прес-центру ГМ "Опора":

- Без пояснювальної записки, без текстової частини читати таку карту неможливо, тому що незрозуміло, що ті чи інші позначки означають.

Загалом опорівці намагалися ознайомитися із генпланами в 11 населених пунктах. Наразі від громадського ока вони незаконно приховуються під грифом "лише для службового користуваня".

Схожі статті