+380673870816 +380673870816

Відомі письменники та поети України зустрілися із студентами МЕГУ

Мандруючи зі Львівщини до Києва, не оминули і наше місто відомі письменники та поети. Користуючись нагодою Станіслав Бондаренко, Володимир Шовкошитний та Лариса Лебедівна зустрілися зі студентами історико-філологічного факультету Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука. 

З неабияким захватом, симпатією та захопленням зустріли юні філологи МЕГУ у своїх стінах світил сучасної української літератури. Гості, в свою чергу, теж не приїхали з порожніми руками. Володимир Шовкошитний, автор 12 книг, за трьома з яких відзняті кінострічки, презентував студентам свій новий роман у двох томах "Кров свята". За словами автора, книга для читачів Рівненщини має бути напрочуд цікавою.

Володимир Шовкошитний, поет, письменник:

- Перша - про події на Східній Україні протягом усього ХХ століття під назвою "Хресна путь". Друга - "Білий кречет". Оце вже ближче вам. Адже події відбуваються від 1937 до 1943 років, в тому числі на Рівненщині. Там є ваш герой Тарас Бульба-Боровець, засновник УПА насправді. Заснував він її в червні 1941 року - УПА Поліська Січ, а не на Покрову, в жовтні 1942.

Станіслав Бондаренко у творчому доробку має не один десяток книг, хоча своє життя тісно пов’язав із журналістикою. Автор зізнався, що будучи філологом за освітою і поетом за покликанням, журналістику не пускав глибоко в душу, адже поезія, проза та література для нього завжди були ближчими.

Станіслав Бондаренко, поет, письменник:

- Мені просто щастило, що хоча і 30 років в журналістиці, але гуманітарно-культурне життя і перш за все література - для мене завжди.

Студенти МЕГУ, як тільки дізналися про зустріч з відомими письменниками, відразу полишили усі свої справи, - розповіла заступник декана історико-філологічного факультету Лілія Овдійчук. Тому, із свого боку зробила все, аби зустріч відбулась і пройшла у теплій та творчій атмосфері.

Лілія Овдійчук, заступник декана історико-філологічного факультету МЕГУ:

- Коли я сьогодні зайшла в аудиторії і оголосила студентам про зустріч та назвала прізвище Шовкошитний, то усі сказали: "О-о-о-о-о!" І вже цей факт свідчить про велику користь такої зустрічі. Адже студентам історикам-філологам це потрібно. Адже це є уподобання студентів-філологів. Вони є читачами сучасної української літератури.

Студенти МЕГУ "засипали" гостей запитаннями, адже завдячуючи зусиллям керівництва вишу, молоде покоління істориків і філологів отримало можливість наживо поспілкуватися зі своїми кумирами та майстрами рідного слова. А це, як стверджує студентство, неабияк надихає на перші спроби пера вже у власній творчості.

Схожі статті