+380673870816 +380673870816

Рятувальники Рівненщини інформують краян про Правила надання першої допомоги при обморожені

На календарі 25 березня, а зимові морози й досі не вщухають. Так, позначка на термометрі вдень не піднімається вище -7, а вночі - -12 й нижче. Негода, яка минулими вихідними знову пронеслася над Рівненщиною, завдала чимало клопотів як в населених пунктах, так і на автошляхах. 

Проте, прикро констатувати й те, що за ці дні п’ятеро людей потрапило до лікарень з обмороженнями. З метою запобігання нещасних випадків у зв’язку із зниженням температури Друга Державна пожежно-рятувальна частина ТУ МНС України у Рівненській області вкотре нагадує краянам про те, що вони мають бути обізнані із Правилами надання першої допомоги при обмороженнях, адже це запорука того, що ви врятуєте як своє життя, так і життя людей, які потребують вашої допомоги.

Друга Державна пожежно-рятувальна частина ТУ МНС України у Рівненській області наголошує, що дії при наданні першої медичної допомоги відрізняються в залежності від ступеня обмороження, стану загального охолодження організму людини, його віку та наявних хвороб.

При наданні першої допомоги необхідно припинити дію охолодження, зігріти кінцівки для відновлення кровообігу в уражених холодом тканинах із метою попередження розвитку інфекційних ускладнень. У першу чергу слід направити постраждалого до найближчого теплого приміщення, зняти з нього взуття, верхній одяг, шкарпетки та рукавички. Одночасно з проведенням заходів першої черги треба викликати швидку медичну допомогу для проведення кваліфікованих заходів щодо рятування постраждалого.

При обмороженні І ступеню, ділянки тіла, що охолоджені, необхідно зігріти до почервоніння теплими руками, легким масажем, розтиранням тканиною з вовни, диханням, а потім накласти ватно-марлеву пов’язку. При обмороженні II-IV ступеню швидке зігрівання, масаж або розтирання не робіть. Слід накласти на уражену поверхню теплоізолюючу пов’язку. Уражені кінцівки зафіксуйте за допомогою підручних засобів, які накладаються та фіксуються зверху пов’язки. Для теплоізоляції можна використовувати ватники, куфайки, вовняну тканину тощо. Ураженим дають пити теплу рідину, гарячу їжу, невелику кількість алкоголю, таблетку аспірину або анальгіну, по 2 таблетки „Но-шпи”. Не потрібно розтирати уражених снігом, тому що кровоносні судини верхніх та нижніх кінцівок можуть постраждати. В разі наявності у постраждалого середнього або важкого ступеню охолодження, з порушенням дихання та кровообігу, людину необхідно швидко відвезти до лікувального закладу.

Не варто забувати і про профілактику переохолодження та обмороження. Існує декілька простих правил, виконання яких дозволить уникнути переохолодження та обмороження при сильному холоді: не вживайте алкогольних напоїв. Не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду; носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Верхній одяг бажано носити непромокаючий. Тісне взуття, відсутність устілки, брудні шкарпетки можуть створювати передумови обмороження. Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу. Не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас.

Повернувшись додому після довготривалої прогулянки на морозі, обов’язково впевніться у відсутності обмороження кінцівок, спини, вух та носа. В разі необхідності своєчасно розпочинайте лікування обмороження.

Схожі статті