+380673870816 +380673870816

У рівненських школах батьків консультуватимуть психологи

Батьки і діти. У Рівному, схоже, знають як посприяти вирішенню одвічних проблем у вихованні молодшого покоління. Від сьогодні мами і тати отримуватимуть консультації психологів прямісінько у школах. В кожному загальноосвітньому навчальному закладі Рівного щосереди в післяобідню пору і до вечора фахівці прийматимуть батьків абсолютно безкоштовно та конфіденційно. Таке ноу-хау запровадили в управлінні освіти Рівненського міськвиконкому. 

Гіперактивні, агресивні, часто байдужі до навчання, проте ласі до комп’ютерних ігор, спілкування в соціальних мережах та кишенькових витрат. Такими найчастіше бувають наші діти. І саме такі звернення та занепокоєння часто озвучують психологам батьки. Аби вирішити одвічні проблеми у вихованні та знайти порозуміння у родині, свої консультації турботливим мамам і татам надаватимуть психологи у школах Рівного. Прийматимуть фахівці щосереди з 15 до 19 години. До того ж абсолютно безкоштовно та конфіденційно.

Галина Кульчинська, заступник міського голови Рівного, ініціатор проекту:

- Для того, щоб унеможливити, попередити або пом’якшити ту чи іншу складну ситуацію і уникнути складних речей, ми й робимо таку річ. Щосереди в кожній школі в післяобідній і вечірній час буде людина, яка готова послухати, дати пояснення і зрозуміти, що відбувається з вашою дитиною. 

Під час соціального опитування  рівнян 14-16 років, на запитання про те, чи задоволені вони стосунками в сім’ї, у більшості випадків відповіли – ні. 25 % скаржаться на відсутність уваги та спільних інтересів з рідними. 57 % питають поради у батьків лише щодо придбання речей та одягу.

Інша статистика свідчить, що до порад психолога в рік звертається лише близько тисячі батьків, в той час як у загальноосвітніх закладах знаходяться більше двадцяти двох тисяч дітей. Цей проект покликаний підвищити зацікавленість батьків у вихованні свого чада та допомогти вирішити конфліктні ситуації в родині. До того ж відвідувати шкільних психологів батьки зможуть у будь-якій школі. Не обов’язково там, де навчаються їхні діти.

Галина Опанасюк, завідувач центру практичної психології і соціальної роботи:

- Є такі моменти, наприклад, коли родина готується до розлучення. І тут ми рекомендуємо, що можемо звертатися до будь-якого психолога, адже щосереди в кожному навчальному закладі працюватимуть спеціалісти.

Цей проект не передбачає поповнення штатних працівників і не збільшує тижневі навантаження, а лише вносить зміни у графік роботи, - розповідають в управлінні освіти. Чи зацікавляться ним батьки та чи потребуватимуть поради на перший погляд сторонньої, проте кваліфікованої людини – перевірить практика. В управлінні сподіваються, що їхні ініціативи все ж допоможуть батькам краще зрозуміти своїх дітей. Результати підсумують наприкінці навчального року.

Схожі статті