+380673870816 +380673870816

Директор Рівненської АЕС спілкувався із студентами-журналістами МЕГУ

900 мільйонів гривень потрібно Рівненській АЕС на модернізацію своїх енергоблоків в цьому році. Чи має "атомка" в резерві таку суму та на які саме вдосконалення вона буде витрачена? На ці та інші питання відповідав особисто генеральний директор Рівненської АЕС Павло Павлишин. Завітав він до Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука, аби поспілкуватись із студентами вишу. 

Запрошення на прес-конференцію до студентів директор Рівненської АЕС Павло Павлишин отримує вперше. Каже, що йому було цікаво почути не лише питання, які турбували молодь, а й цінні думки потенційних журналістів. Запитували студенти як про модернізацію енергоблоків, зокрема систему безпеки, так і про фахову забезпеченість Рівненської АЕС. Цікавились думкою спеціаліста і щодо доцільності добудови третього та четвертого енергоблоків на Хмельницькій АЕС.

Павло Павлишин, генеральний директор Рівненської АЕС:

- Блоки треба будувати. Блоки треба продовжувати. В Україні це нормальна ситуація. Тим більше є країни, де атомна енергетика на щабель вище.

Окрім технічних питань, цікавили молодь і соціальне забезпечення та пільги тих людей, які не лише працюють на АЕС, а й проживають в зоні спостереження. В цьому році Уряд виділив понад 178 мільйонів гривень на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення. Ці кошти отримають сім областей. Попри пільги та компенсації, згадували під час прес-конференції і прикрий досвід АЕС "Фукусіма". Аби такого не трапилося в Україні, нині великий акцент робиться на модернізацію енергоблоків. В цьому році на таке новітнє вдосконалення на РАЕС потрібно витратити 900 мільйонів гривень. Розраховують на допомогу Уряду. Нині ж триває заміна обладнання на АЕС відповідно до вимог сучасності та безпеки.

Павло Павлишин, генеральний директор Рівненської АЕС:

- Вся автоматика, всі регулятори, інформаційно-обчислювальні системи заміняються. На їх місце ставиться нове обладнання. Модернізоване та із потужними системами діагностики. Триває заміна засобів індивідуального управління, регулювання групами в органах регулювання СУС.

Це вже не вперше МЕГУ приймає таких компетентних у своїй справі гостей, - розповідають студенти. Констатують, такі зустрічі допомагають не лише збагати свій інформаційний запас, а й продемонструвати журналістські навички на практиці.

Тарас Кузьмич, студент 2 курсу факультету журналістики МЕГУ:

- Досить таки цікаво. Не завжди можна спілкуватись в такому тісному колі з такими видатними людьми. І думаю, студенти, які на цих прес-конференціях, вони ходять туди не просто так. Їх цікавить. Дійсно цікавить.

Ця зустріч в МЕГУ не остання. Незабаром виш відвідає заслужений художник України Євген Безніско.

Схожі статті