+380673870816 +380673870816

Прокуратура Волині протидіє застосуванню правоохоронцями насильства до громадян

Органи прокуратури Волині вживають усіх можливих заходів задля протидії та запобігання застосуванню насильства до громадян працівниками правоохоронних органів. Про це повідомила прес-служба прокуратури Волині.

У 2011 році органами прокуратури області було порушено 2 кримінальні справи за фактами застосування правоохоронцями насильства до громадян. У 2012 році встановлено лиш один такий факт, за яким теж порушено кримінальну справу. Цьогоріч же фактів застосування працівниками правоохоронних органів насильства до громадян встановлено не було.

Судами Волинської області 2012 року розглянуто з постановленням обвинувальних вироків дві закінчені слідчими прокуратури області кримінальні справи про застосування працівниками правоохоронних органів катувань.

Так, вироком Ківерцівського районного суду від 10 квітня 2012 року за перевищення влади та службових повноважень засуджений молодший інспектор відділу нагляду і безпеки Цуманської ВК № 84, який заподіяв легкі тілесні ушкодження засудженому.

До 7 років позбавлення волі засуджено старшого оперуповноваженого управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Волинській області та до 6 років позбавлення волі - начальника Маневицької ВК № 42, які разом зі ще вісьмома службовими особами колонії, наразі теж засудженими з постановленням обвинувальних вироків, завдали засудженому тілесних ушкоджень, від яких той помер.

Постановлено судом обвинувальний вирок і оперуповноваженого відділу карного розшуку Луцького міськвідділу УМВС України у Волинській області, який завдав громадянину тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості.

Показником успішності державної позиції у боротьбі з катуваннями є не кількість засуджених за вчинення злочинів відповідної категорії осіб, тобто реагування на факти, а запобігання вчиненню правопорушень, пов’язаних із катуванням, в тому числі кримінально караним.

Зменшення за рік удвічі в області кількості скарг громадян про застосування щодо них катувань або іншого жорстокого поводження, є головним критерієм оцінки ефективності роботи органів прокуратури на цій ділянці.

Запобіганню катуванням та іншим протиправним проявам у правоохоронних органах сприяло і набрання чинності 20 листопада 2012 року новим Кримінальним процесуальним кодексом України. Ним встановлено нові гуманістичні підходи до обрання запобіжних заходів підозрюваним у вчиненні кримінальних правопорушень.

Так, застосування такого запобіжного заходу, як взяття під варту, офіційно визнано винятковим, особливо коли йдеться про злочини економічної спрямованості.

Упродовж останніх трьох місяців запобіжний захід тримання під вартою в області обрано відносно 20 осіб, що у чотири рази менше, ніж за аналогічний період минулого року. Слідчими органів прокуратури області такий запобіжний захід не застосовувався жодного разу, хоча до суду скеровано уже п’ять обвинувальних актів.

У результаті державної політики та виконання норм нового КПК зменшено кількість ув’язнених, які утримуються в СІЗО, із трьохсот п’ятдесяти до двохсот п’ятдесяти осіб. Кількість поміщених до СІЗО осіб зменшується щотижня.

Питання профілактики та протидії злочинності, зокрема катуванням, постійно перебувають на порядку денному прокуратури Волинської області. У 2012-2013 роках ці питання чотири рази розглядалися на колегіях і тричі – на координаційних нарадах з керівниками правоохоронних органів області.

Схожі статті