+380673870816 +380673870816

У Рівному дискутували про світові тенденції та перспективи розвитку гідроенергетики в Україні

Світові тенденції та перспективи розвитку гідроенергетики в Україні обговорили в Національному університеті водного господарства та природокористування під час шостої міжнародної конференції. У засіданні взяли участь керівники і провідні фахівці державних та наукових закладів, гідроенергуючих компаній, профільних та проектних інститутів, які працюють в гідроенергетичній галузі України, Росії, Чехії та Словаччини.  

Сила води, як і сила вітру використовується людьми здавна як джерело механічної енергії, а починаючи з ХХ століття і як джерело електроенергії. У світі побудована велика кількість гідроелектростанцій, які виробляють до 5% від загального об’єму.

Гідроенергетика в Україні вже майже 100 років як динамічно розвивається та нарощує свої потужності. За останні роки в державі формується громадська думка щодо доцільності та необхідності її подальшого розвитку як одного з найбільш екологічно чистих способів виробництва електроенергії. Ще одним кроком до реалізації та впровадження кращих ініціатив стала шоста міжнародна конференція у Національному університеті водного господарства та природокористування.

Семен Поташник, Герой України, віце-президент НАК "Енергетична компанія України", президент Асоціації "Укргідроенерго":

- Конференція, яка зараз відкривається, з моєї точки зору, це подія міжнародного рівня. На ній будуть розглядатись стратегії, проблеми, розвиток проблем, які є в одному із основних джерел альтернативної електроенергії. Нам є що показати, про що говорити. Ми будемо обговорювати плани. Це проходить в досить авторитетному виші – НУВГП. Це досить знаково.

Конференцію також присвятили великій події в НУВГП – 75-річчю створення кафедри гідроенергетики та гідромашин. Саме тут готують справжніх спеціалістів своєї справи, - розповідають викладачі. Біля витоків створення однієї з найдревніших у виші та й в Україні кафедр профілю гідроенергетики стояв професор, доктор технічних наук Олександр Рябенко.

Олександр Рябенко, завідувач кафедри гідроенергетики та гідромашин НУВГП:

- У 1959 році кафедра була переведена з Києва в Рівне. І на новому місці була створена база для розвитку кафедри та напрямку водноенергетичного. У нас чудові лабораторії.

Можливі шляхи розбудови великої гідроенергетики, використання резервів та стратегічних планів у цьому напрямку - основні питання, які розглянули на конференції. Адже подальший розвиток потребує реконструкції і технічного вдосконалення гідровузлів і заміну фізично застарілого обладнання. А також, найголовніше, потрібна фахова підготовка спеціалістів цієї галузі. Проте з цим проблем, запевняють у НУВГП, не буде.

Микола Корецький, в.о. ректора, проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків НУВГП:

- Ми хочемо, щоб наші студенти, які навчаються в університеті, побачили, що це перспективна галузь. Найкраща спеціальність. Вона необхідна економіці України і що вони зробили правильний вибір і що їх навчають найдосвідченіші викладачі університету і України.

Під час конференції науковці різних міст та країн не лише обмінялись досвідом, а й склали на основі своїх напрацювань план розвитку гідроенергетики в Україні на наступні роки.

Схожі статті