+380673870816 +380673870816

Уряд доручив місцевій владі активізувати протиповеневі заходи

Уряд доручив місцевій владі активізувати заходи з недопущення надзвичайних ситуацій під час повені. Про це повідомив Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

Державною службою України з надзвичайних ситуацій з 13 лютого проводиться перевірка стану систем відведення поверхневих стічних вод, зливової каналізації, дренажних і меліоративних систем міст, повеневих водоскидів і донних водовипусків гідротехнічних споруд, що забезпечують безпечний пропуск повені і захист населених пунктів від шкідливої дії води в АР Крим, всіх областях, містах Києві та Севастополі.

Як засвідчила перевірка, загалом проведено основні підготовчі роботи до весняної повені. Приміром, аби не допустити виникнення надзвичайної ситуації, на Печенізькому водосховищі на Харківщині вже проведено роботи з підриву льодового покриву. Однак готовність багатьох інфраструктурних водних об’єктів залишається низькою через значне захаращення водостоків, нездатність їх пропускати стічні води в потрібній кількості тощо.

Причиною цього в основному є безвідповідальність місцевої влади за організацію відповідних робіт з наведення ладу на водних об’єктах, відсутність балансоутримувачів. Приміром, у Луганській області із 73 водосховищ місткістю понад 1 мільйон кубометрів води кожне, 50 не мають балансоутримувачів. Греблі, водостоки і водоспуски цих водосховищ перебувають у незадовільному стані, а окремі з них, наприклад Макарівське, в аварійному.

Загалом гідроспоруди місцевого значення в багатьох регіонах перебувають у незадовільному стані. Зокрема, для Києва головною проблемою є незадовільний стан відкритих русел малих річок, меліоративних каналів та зливової каналізації. Через замулення дна і захаращення сміттям утворюється штучний затор, що не дозволяє в повному обсязі відведення поверхневих вод з вулично-шляхової мережі міста. При цьому варто врахувати, що на Київщині випало снігу в 1,5 раза більше норми.

А от в Карпатському регіоні, за даними Державної служби України з надзвичайних ситуацій, цьогоріч невеликі запаси снігу у гірських районах, тож за умови сприятливих погодних умов проходження повені тут буде відбуватися без значних негативних наслідків у межах середніх багаторічних значень. Про загальну готовність до пропуску повені можна говорити й про Дніпровський та Волинський регіони, хоча проблема розчищення русел малих річок та природних водотоків тут також повністю не вирішена.

За результатами засідання Уряду дано доручення місцевій владі та зацікавленим міністерствам і відомствам, зокрема Мінрегіону, Мінагрополітики, Мінприроди, Держводагентсву в межах компетенції в період проходження повені забезпечити стале функціонування систем відведення поверхневих стічних вод, зливових каналізаційних, дренажних систем у населених пунктах та повеневих водоскидів і донних водовипусків гідротехнічних споруд.

Водночас належить вирішити питання щодо визначення балансоутримувачів водосховищ, гідротехнічних споруд для забезпечення їх належної експлуатації, ремонту та відновлення. Окрім цього, власникам та орендарям водоймищ, ставків буде надано рекомендації щодо порядку регулювання води та утримання в належному стані захисних дамб, шлюзів та інших гідротехнічних споруд.

Схожі статті