+380673870816 +380673870816

Важкохворі Рівненщини рятуватимуться від болю таблетованим морфіном

Біль та страждання можна полегшити. В Україні таблетований морфін вже з березня може з’явитись на полицях аптек та у медичних закладах. У лютому його зареєстрували наказом Міністерства охорони здоров’я. У інших країнах цей сильнодіючий знеболюючий засіб найчастіше застосовується для полегшення хронічного болю в онкохворих, щоб зменшити їх страждання наприкінці життя. В Україні приймають морфін лише у вигляді ін’єкцій. 

Неконтрольований біль та муки. Щороку в Україні майже 428 тисяч осіб потребують знеболення та паліативної допомоги для полегшення страждань. Тисячі хворих, зокрема на рак, помирають у нестерпних муках через неможливість вчасно отримати якісну допомогу. Ситуація із знеболюючими препаратами в Рівному не настільки критична як в цілому по Україні, - запевняють фахівці. В минулому році на такі рятівні медикаменти витратили близько 700 тисяч гривень. В 2012 знеболення потребувало 157 рівян. Таблетований морфін, - кажуть медики та громадські активісти, зможе не лише зекономити кошти, а й зменшити страждання хворих.

Світлана Ващук, керівник проекту Stopбіль МФ "Відродження":

- Це великий крок і як відзначила одна з правозахисних організацій – це один з великих кроків з доступу знеболення в Україні. Звичайно, виробництво розпочалося, лікарський засіб зареєстрований, але для того, щоб хворі мали спеціальний доступ до нього, створена спеціальна комісія, яка буде впроваджувати його.

В Дубенському хоспісі лише за минулий рік ін’єкції морфіном отримало 96 онкохворих. На сьогоднішній день свій біль таким чином вгамовують 11 пацієнтів. Для них таблетований засіб стане більш зручнішим та доступнішим порятунком, аніж ін’єкції.

Микола Кружайло, завідувач відділення паліативної медицини Дубенського медичного коледжу:

- І якщо взяти, що такі хворі в нас отримують морфін 4 рази на добу, дехто 6, а ще окрім морфіну треба робити й інші препарати, то ця людина отримує 10 ін’єкцій. Це щодня. Живого місця немає куди його колоти.

Згідно статистики, звикання до морфіну виникає лише в одного з десяти тисяч пацієнтів. До того ж його розповсюдження та продаж держава триматиме під чітким контролем.

Вікторія Покоєвчук, заступник начальника управління охорони здоров’я Рівненського міськвиконкому:

- Препарат цей не буде у вільному продажу. Він буде виписуватись на спеціальному бланку. Буде кількісний облік вестися. Думаю, що його отримають ті аптеки, що мають ліцензію. І безумовно той, хто виписуватиме його, нестиме персональну відповідальність за призначення цього препарату.

Якщо одна ампула морфіну коштує 10 гривень, то таблетований засіб буде в десять разів дешевший, - прогнозують фахівці. Виробництвом препарату вже зайнялась одеська фармацевтична фірма. Поставки від вітчизняного виробника заплановані на березень. Першочергово рятівний таблетований морфін в якості благодійної допомоги отримають хоспісні установи і паліативні відділення.

Схожі статті