+380673870816 +380673870816

На приватизовані підприємства надійшло понад 26 мільярдів гривень інвестицій

За даними Фонду державного майна України станом на 1 січня 2013 року на приватизовані підприємства надійшло 10,8 мільярда гривень, 1,78 мільярда доларів та 72 мільйони євро – з урахуванням курсу валют всього майже 26,4 мільярда гривень інвестицій. З них за договорами купівлі-продажу пакетів акцій підприємств 24,8 мільярда гривень, за договорами купівлі-продажу об’єктів незавершеного будівництва та малої приватизації – 1,6 мільярда гривень. Про це повідомила прес-служба Фонду державного майна.

Залучення приватних інвестицій сприяє забезпеченню успішної діяльності підприємств та створенню нових робочих місць. Про це свідчать результати перевірок виконання умов договорів купівлі-продажу, які проводить Фонд держмайна. Зокрема, після приватизації ВАТ "Рівнесільмаш" між покупцем та Рівненською ОДА підписано угоду про перетворення майнового комплексу ВАТ "Рівнесільмаш" на технопарк "Rivne Industrial Holdings" та про спільний пошук інвесторів для запуску проектів в індустріальному комплексі. Товариство вже презентувало власний інвестиційний проект – на базі незадіяного виробничого корпусу створили сучасну меблеву фабрику з виготовлення м’яких меблів. Головними акціонерами підприємства інвестовано у виробництво меблів 10,5 мільйонів євро.

На підприємстві встановили котли, які працюють на альтернативному паливі та відходах виробництва. Є два цехи – швейний та складальний, де працює 120 працівників. За задумом засновників, у рамках першого етапу реалізації інвестиційного проекту з виготовлення м’яких меблів до 2015 року кількість працівників планують збільшити до тисячі та виготовляти 200 тисяч диванів на рік, які експортуватимуть в Росію та країни Західної Європи. Разом з тим, головний акціонер не відмовився від випуску сільськогосподарської техніки. Щороку перелік продукції, яка виготовляється, поповнюється 1-2 новим найменуванням.

Наприклад, нещодавно запустили виробництво 8-тонних причепів, найближчим часом планують освоїти виробництво 12-тонних. Все це є розробками власного конструкторського бюро. В асортименті заводу основною продукцією залишаються універсальні тракторні причепи та автомобільні напівпричепи для перевезення сипучих матеріалів. Техніка "Рівнесільмаша" користується попитом не тільки у вітчизняного сільгоспвиробника, але і в Росії, Білорусії, Литві.

Як раніше повідомляв ФДМУ, за договорами купівлі-продажу державного майна, виконання умов яких Фонд державного майна перевірив у 2012 році, новими власниками створено 1413 нових робочих місць. Причому, тільки 97 з них – на виконання зобов’язання про створення нових робочих місць, всі інші не були передбачені договорами купівлі-продажу.

Схожі статті