+380673870816 +380673870816

Уряд визначив першочергові завдання на 2013 рік на шляху інтеграції України до ЄС

Визначено першочергові завдання на 2013 рік на шляху інтеграції України до Європейського Союзу. Про це повідомив Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

Реалізація положень документа забезпечить підготовку до підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС під час Саміту Східного партнерства (28-29 листопада 2013 року) та створить передумови для її подальшої імплементації, підтримання безперервності роботи з реалізації євроінтеграційних завдань з урахуванням впровадження внутрішніх соціально-економічних реформ.

З метою забезпечення підготовки до укладення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС документом передбачено активізацію роботи з інституціями та державами — членами ЄС, продовження проведення консультацій з ЄС щодо тимчасового застосування положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також завершення роботи з підготовки до підписання тексту Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

До жовтня Мінекономрозвитку, МЗС, Мін’юсту доручено розробити проекти нормативно-правових актів, необхідних для визначення національного механізму імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Зокрема, це проект Указу Президента України про національну систему координації діяльності з імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом та проект акта Кабінету Міністрів України про затвердження програми з імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Планом також передбачено низку заходів щодо зовнішньої політики та політики безпеки. Це стосується подальшої участі України в операціях та місіях ЄС з підтримання миру і безпеки, продовження співробітництва з європейськими оборонними інституціями, продовження політичного діалогу Україна — ЄС з питань нерозповсюдження засобів масового знищення, контролю над озброєннями та експортного контролю, а також боротьби з новими викликами та загрозами.

Окрім цього, передбачено низку заходів з метою поглиблення торговельного та секторального співробітництва, зокрема розробку змін законодавства щодо митного тарифу та прийняття законопроекту щодо функціонування ринку електричної енергії, завершення переговорів щодо укладення Угоди між Україною та ЄС про Спільний авіаційний простір тощо. До червня доручено розробити Національний план дій з відновлювальної енергетики на період до 2020 року. Водночас з метою залучення та використання допомоги ЄС доручено розробити низку проектів нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України. Ряду міністерств дано доручення вжити заходів щодо завершення консультацій з ЄС стосовно укладення низки угод, а також меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та ЄС щодо залучення допомоги ЄС на 2014—2017 роки.

Планом передбачено проведення консультацій, переговорів різних рівнів, зустрічей з експертами. Значна увага приділятиметься інформуванню населення щодо євроінтеграційного курсу як одного з пріоритетів внутрішньої і зовнішньої політики України. На постійній основі передбачено продовження діалогу з громадськими організаціями з питань державної політики у сфері європейської інтеграції.

Схожі статті