Обсяг експорту пшениці може збільшитися на 300 тисяч тонн

Обсяг експорту пшениці може збільшитися на 300 тисяч тонн

Міністерство агарної політики та продовольства України на сьогодні переглядає оцінки можливих обсягів експорту пшениці. Так, виходячи з того, що стан озимих культур на сьогодні добрий та задовільний, що дає змогу робити хороші оцінки майбутнього врожаю. Про це повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства.

А крім того, на ринку сформувалися вигідні для виробників і експортерів ціни, обсяги експорту зерна можуть бути збільшені. Разом із тим, у межах Меморандуму про взаєморозуміння відомство веде системний діалог із зерноторговими компаніями щодо вироблення виваженого підходу до формування внутрішніх ресурсів зерна. Наразі загальна пропозиція зерна повністю забезпечує внутрішню потребу, тому на сьогодні аграрії можуть додатково експортувати узгоджений на переговорах обсяг пшениці.

Наразі ми вже узгодили із зернотрейдерами додатково експортувати 300 тисяч тонн пшениці. Окрім того, у поточному місяці Мінагрополітики та зернотрейдери планують узгодити поставки на зовнішні ринки ще 200 тисяч тонн пшениці.

Продовольча безпека є питанням номер один, тому відомство постійно працює над утриманням оптимальних балансів зернових. Разом із тим, держава максимально враховує інтереси сільгоспвиробників, аби вони могли продати зерно та залучити кошти для весняно-польових робіт та жнив.

Що стосується зерна, то 2012/2013 маркетинговий рік ми проходимо стабільно та очікуємо, що загалом експорт складе 23 мільйона тонн. На сьогодні аграрії вже поставили на зовнішні ринки 18 мільйонів тонн зернових. А це на 5 мільйонів більше, ніж за аналогічний період минулого маркетингового року. Зокрема, наразі сільгоспвиробники експортували 9 мільйонів тонн кукурудзи, 6,2 мільйона тонн пшениці та 2 мільйона тонн ячменю.

Переглядів: 815
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту