+380673870816 +380673870816

Державтоінспекція Рівненщини занепокоєна станом доріг в області

Цьогоріч, кожен учасник дорожнього руху, зокрема водії, вже відмітили для себе, що стан дорожнього покриття в обласному центрі та за його межами бажає бути кращим. Про це повідомила прес-служба ВДАІ УМВС України в Рівненській області.

Незадовільний стан автомобільних доріг і вулиць негативно позначається на безпеці дорожнього руху, змушує водіїв транспортних засобів різко гальмувати та маневрувати. Як наслідок, це призводить до створення аварійних ситуацій та скоєння дорожньо-транспортних пригод. Експлуатація транспортних засобів за таких дорожніх умов виливається у значні незаплановані витрати на ремонт.

Проблемою весняного бездоріжжя переймаються не тільки автовласники, а й працівники Державтоінспекції. Одним із супутніх факторів який суттєво впливає на безпеку дорожнього руху є стан дорожнього покриття.

Олександр Семенюк, начальник ВДАІ УМВС України в Рівненській області:

- У лютому поточного року працівниками Державтоінспекції були проведені позачергові перевірки стану утримання доріг і вулиць Рівненської області. За результатами проведення яких надано 86 приписів та вимог посадовим особам дорожньо-комунальних організацій на приведення у належний стан покриття доріг та вулиць. Складено дев’ять адміністративних матеріалів за неналежне вжиття заходів з ліквідації руйнувань покриття проїзної частини. Крім цього, до місцевих органів виконавчої влади та прокуратури працівниками Державтоінспекції направлено 21 інформацію щодо реального стану вулично-дорожньої мережі.

Загалом на даний час виявлено понад 1 тисяч км ділянок доріг, вулиць, які уражені ямковістю.

Хоча дорожньо-комунальними організаціями і проводиться певна робота щодо ліквідації руйнування покриття, однак вона є недостатньою. Крім цього, до усунення недоліків не всі ділянки дороги, на яких ямковість загрожує безпеці руху позначаються дорожніми знаками 1.10 "Нерівна дорога", 1.12 "Вибоїна", які необхідно встановлювати разом із дорожніми знаками 3.29 "Обмеження максимальної швидкості 40 км/год", що дасть змогу попередити учасників дорожнього руху про небезпеку. 

На даний час у більшості випадках дорожніми та комунальними організаціями ремонтні роботи проводяться лише підсипанням ямковості та вибоїн щебеневою сумішшю, що не дає ефективного результату.

Схожі статті