+380673870816 +380673870816

Науковці НУВГП презентували праці архітектурної спадщини історичної Волині

Не знаючи минулого, не можливо побудувати щасливе майбутнє. Відтак вивчати архітектурну спадщину свого краю, не просто важливо, а вкрай необхідно, кажуть науковці Національного університету водного господарства та природокористування. Нині вони презентували свої багаторічні дослідження у цій сфері. Більшість із яких уже стали інформаційною бомбою та зіграли свою вирішальну роль у вивчені архітектури історичної Волині та й України в цілому. 

Вже понад тридцять років Петро Ричков займається вивченням архітектурної спадщини історичної Волині. Зараз на його рахунку чимало змістовних праць та досліджень. Левову частину з яких він підготував спільно зі своїми колегами, науковцями кафедри архітектури НУВГП.

Петро Ричков, завідувач кафедри архітектури НУВГП:

- Самим важливим досягненням колективу кафедри архітектури, я вважаю, випуск 3-х збірників "Архітектурної спадщини Волині", які теж виставлені на виставці. У них здійснена спроба узагальнити дослідницький матеріал нашого регіону, я маю на увазі, звісно історичну Волинь.

Зокрема завдяки цим дослідженням для допитливого ока любителів архітектурної старовини Волині відкриті документи, креслення планів міст, замків, фортець, храмів та монастирів виконані ще за часів Речі Посполитої та Царської Росії. Справжнім бестселером, а тепер вже і бібліографічним раритетом для наукової громадськості стала і книга "Дорогами южной Ровенщины".

Ольга Михайлишин, доцент кафедри архітектури НУВГП:

- Книга "Дорогами южной Ровенщины" насамперед цінна тим, що це було перше комплексне дослідження архітектурної спадщини розташованої на території південної частини Рівненської області, де зосереджена найбільша кількість пам’яток з різних історичних епох.

Відтак ця книга стала дороговказом у вивчені архітектурної спадщини нашого краю. Ознайомитися з нею цікаво буде не лише науковцям, а й молоді. Адже саме останнім варто приділяти більше уваги вивченню минулого.

Петро Ричков, завідувач кафедри архітектури НУВГП:

- Для того, щоб вибудувати своє майбутнє, треба знати добре своє минуле. І архітектурна спадщина з точки розвитку архітектурного мистецтва є невичерпним джерелом, яке мусить надихати сучасних архітекторів і тому дослідження носять з одного боку чисто пізнавальний інтерес, а з іншого - мають і практичне значення.

Студенти ж вишу осторонь не стоять. Нині вони також вивчають архітектурну спадщину історичної Волині, ба, навіть більше, закарбовують славетні пам’ятки на папері. Поле ж дослідницької діяльності для молодих архітектурознавців та істориків певною мірою вже підготували праці професора Ричкова та його колег.

Схожі статті