+380673870816 +380673870816

Чудо-дім у вигляді обсерваторії збудували у Рівному

Чудо-дім частково з пінопласту. А точніше екструдованого пінополістиролу - матеріалу, який не горить та не гниє. Гадаєте, в наш час зекономити на житлі неможливо. Можливо. Відповідають сміливці, що збудували будинок із досить неординарного. Цю хатинку незвичної проекції наша знімальна група надибала в селі Городище Рівненського району.

Ззовні цей будинок схожий на астрономічну обсерваторію. Зсередини ж – просторий та зручний будинок з куполоподібною стелею над головою.

Хімічний завод, ресторан або мечеть. Коли починали зводити цю диво-оселю сусіди плутались у здогадках, що ж саме це буде та чому у будівлі така чудернацька форма. Економія – це буде, з усмішкою розповідає хазяїн. Чи не власноруч будувати свою чудернацьку оселю він розпочав менше ніж півроку тому. На все про все витратив близько тони пінополістиролу.

Володимир Вейчук, власник будинку:

- Я шукав можливості як побудувати економне житло. Зупинилися на цій конструкції, адже вона за усіма характеристиками дуже швидко будується і має невеликі затрати в порівнянні зі звичайним будинком. Тому я вирішив будувати його.

Безпечний для здоров’я та міцний, а головне – вигідний. Так про матеріал будинку розповідає виконроб. На відміну від дерева або металу, екструдований пінополістирол не ржавіє, не гниє, не приваблює різних комах.

Діаметр цього будинку 8 метрів, перегородки утеплені мінватою, каркас з пінопласту товщиною 18 сантиметрів. Будинок тримає температуру всередині, витримуючи низькі температури ззовні, а влітку не нагрівається. За словами будівельників, на зведення такої будівлі необхідно лише декілька днів за умови готового фундаменту. В даному випадку він виготовлений з піноблоків.

Едуард Кухарчук, виконроб:

- Сама конструкція встановлена за 2 дні. Підготовка до неї тривала довше, з тих причин, що піднімалась будівля, то ми згаяли трошки більше часу. Сам же пінопластовий будиночок встановлюється два дні.

50 омріяних квадратних метрів – два поверхи за 25 тисяч доларів. Чимала економія, - розповідає ініціатор будівництва. За кордоном, зокрема в Японії, такі будиночки користуються неабиякою популярністю. В Україні таке будівництво активно розвивається на Херсонщині.

Олег Хижняк, ініціатор будівництва:

- Індія, Китай, Херсон. Усі вже в принципі починають будувати так. Цегляні будинки - це вже як пам’ятники про життя. Сьогодні потрібно економити саме на таких речах.

В часи кризи - фінансової, енергетичної, екологічної, такі будиночки – це просто знахідка, переконаний ініціатор будівництва Олег Хижняк. Саме вони можуть вирішити житлову проблему, що гостро стоїть і в нашій країні. У цьому ж першому рівненському пінопластовому будиночку незабаром оселиться молода сім’я. Для них будівництво свого гніздечка стало ризиком, проте успішним, - переконує хазяїн. Адже за ціною однокімнатної квартири в місті її власник отримав і земельну ділянку, і двоповерховий чудо-дім.

Схожі статті