+380673870816 +380673870816

Опорівці за круглим столом узагальнили основні проблеми ЖКГ Рівного

Проблеми є, проте хто їх вирішуватиме не відомо. Досі посада очільника житлово-комунального господарства залишається вакантною. Аби допомогти міському голові визначитися із кандидатурою начальника ЖКГ та швидше ввести останнього у курс справи представники Громадянської мережі "Опора" обговорили шляхи розвитку житлово-комунальної сфери Рівного. 

Ось уже як два тижні крісло очільника ЖКГ пустує. Іван Гема за офіційною інформацією подав у відставку через стан свого здоров’я. Його роботу рівняни оцінюють посередньо.

Бліц:

- Як ви оцінюєте роботу екс-очільника ЖКГ Івана Геми? – Ну, не знаю, що навіть сказати. В нас всіма цими питаннями займається чоловік, я трішки збоку. Проте можу сказати, що наше місто виглядає значно гірше аніж раніше.

- Я не в курсі такої інформації. – А знаєте, взагалі хто такий Іван Гема? – Ні.

Дізнатися, що відбувається із галуззю житлово-комунальних послуг у період відсутності керівника та й загалом обговорити питання реформування та розвитку ЖКГ нашого міста вирішили за круглим столом і представники Громадянської мережі "Опора".

Роман Мартин, член координаційної ради:

- Досі управління ЖКГ працювало не дуже ефективно. Доказом цього є всі ті проблеми, які в нас виникають з утриманням та експлуатацією будинків. Я сподіваюся, що сьогодні ми зможемо конструктивно, шляхом ввічливого діалогу напрацювати декілька рекомендацій для міської влади щодо шляхів вирішення існуючих проблем.

Проте, аби знайти шляхи вирішення проблем у сфері ЖКГ спочатку варто зрозуміти звідки все ж таки у них "ростуть ноги".

Сергій Пінчук, керівник Рівненського Центру соціального партнерства:

- Система надання житлово-комунальних послуг з радянських часів в місті практично не змінилася. ЖЕКи - пережитки радянської епохи. Як обслуговували, так і обслуговують. При цьому біда не у самих ЖЕКах, а біда в тому, як побудована система.

Завдяки цій системи, як пояснив пан Пінчук, ЖЕК став сам собі господарем.

Сергій Пінчук, керівник Рівненського Центру соціального партнерства:

- ЖЕКи є самі замовниками своїх послуг, самі є виконавцями послуг і самі контролюють свою роботу, роблять перерахунки за ненадані послуги, тобто сам собі замовляю і виконую. При такій системі будь-який ЖЕК, на моє глибоке переконання, обслуговувати нормально будинки не може.

Вирішити цю проблему міська влада намагалася залучивши до управління самих рівнян. Відтак у багатоповерхівках почали обирати старшого по будинку, хто за задумом, і має представляти інтереси мешканців. Проте цей механізм поки що досконало не налагоджений.

Володимир Зленко, радник міського голови Рівного з питань житлово-комунального господарства:

- Ті недоліки, які мають місце у створенні та функціонуванні цього інституту ми в цьому році виправимо. Найдемо спосіб і матеріального стимулювання, найдемо спосіб, як людей навчити і я думаю, що в цьому році він буде працювати більш ефективно.

Не налагоджена чітка робота і з ОСББ. Тому реформування житлово-комунальної сфери нині вкрай необхідне. Відомі вже і перші кроки у цьому напрямку.

Володимир Зленко, радник міського голови Рівного з питань житлово-комунального господарства:

- Це заходи із забезпечення беззбиткової діяльності житлово-комунальних підприємств і вдосконалення системи управління житлово-комунальних підприємств.

Відтак нового очільника ЖКГ очікує чимало роботи, однак хто це буде, поки що не відомо. Не знають в міській владі і чи варто рівнянам очікувати підвищення тарифів. Кажуть, усе залежить від ситуації у самій державі.

Схожі статті