+380673870816 +380673870816

На вокзалах забезпечують доступ до залізничної інфраструктури осіб з особливими потребами

Залізничники вживають усі необхідні заходи для створення умов безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів інфраструктури залізничного транспорту. З цією метою при капітальному ремонті будівель і споруд впродовж 2012 року на виконання зазначених робіт було витрачено 558,2 тисяч гривень. Про це повідомила прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту.

На залізницях виконувались роботи зі створення належних умов для людей з обмеженими фізичними можливостями. Зокрема, облаштовувались пандуси до пасажирських платформ та залів очікування на вокзалах, пішохідні переходи через залізничні колії, встановлювались поручні на спеціальних спусках, виконувались роботи з переобладнання туалетів для пасажирів з обмеженими фізичними можливостями. Зазначені заходи виконувались на понад 40-х станціях і виключно за рахунок власних коштів залізниць України.

Протягом 2012 року залізничники виконали реконструкцію будівель 11 вокзалів з урахуванням потреб інвалідів. Також облаштували новими переходами-пандусами до пасажирських платформ та спеціальними спусками 31 вокзал та станцію. Окрім того, залізничники облаштували місця для паркування автотранспорту інвалідів на 3 вокзалах. Кімнати особистої гігієни для інвалідів створені на 8 вокзалах.

Для надання допомоги особам з особливими потребами на вокзалах вузлових станцій залізниць працюють групи, до складу яких входять працівники медичних пунктів, чергові по вокзалах, старші квиткові касири, носії, працівники багажних відділень та інші працівники. Інформацію про роботу зазначених груп розміщено на інформаційних стендах. За допомогою гучномовного зв’язку особливі пасажири отримують інформацію про послуги, якими вони можуть користуватись при придбанні проїзних документів, а також про місцезнаходження для них залів очікування.

Постійно на вокзалах оголошується інформація про наявність спеціально обладнаних для інвалідів залів очікування, про наявність у поїздах вагонів, обладнаних пристроями заїзду-виїзду інвалідних візків тощо.

Наразі майже всі залізничні вокзали, які розташовані в обласних містах, забезпечені інвалідними візками для обслуговування осіб обмежених у пересуванні (не менше 2-х на кожний вокзал), а у містах з населенням понад одного мільйона, не менше 4-х колясок. Туалетні кімнати обладнані додатковими поручнями, в залах очікування для пасажирів з обмеженими фізичними можливостями спеціальними інформаційними табличками визначені місця відпочинку, виділені квиткові каси для їх позачергового обслуговування. На вокзалах встановлені універсальні телефони на рівні зручному для користування. Постійно підтримується в межах встановлених норм освітлення платформ, перонів та переходів через залізничні колії.

Для перевезення людей з обмеженими фізичними можливостями у моторвагонному рухомому складі у кожному вагоні виділено 6-8 посадкових місць для пасажирів вищезазначеної категорії, про які інформують написи "Місця для інвалідів".

Спеціальні вагони для перевезення інвалідів на візках, за попередніми заявками, залізничники включають до складу поїздів. На залізницях України на сьогодні загалом є лише 19 спеціальних вагонів для перевезення інвалідів-візочників. 

Схожі статті